poczet

POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW 2024

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…”

Marek Grechuta

Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych w całym roku.

Z tejże okazji 21 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste zakończenie szkoły podstawowej przez ósmoklasistów. W tym roku szkolnym pożegnaliśmy trzy klasy ósme.

Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie klas ósmych oraz ceremonia przekazania sztandaru szkoły klasom siódmym.

Podczas akademii nagrodzono najlepszych uczniów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Pani dyrektor Krystyna Kucharek wraz z wychowawczyniami klas ósmych: p. Mirosławą Krotowską, p. Joanną Kozak i p. Aleksandrą Sokołowską wręczyły listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Rozdano nagrody dla „Super Trójki”, wyróżniono osoby, biorące udział w konkursach oraz dla wyróżniających się sportowców.

Oczywiście nie zabrakło części artystycznej pt. „TALENT SZOŁ”. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali szeroką gamę talentów. Mogliśmy usłyszeć rytmy brazylijskie – Capoiera, świetnych wokalistów, przepiękną grę akordeonisty oraz podziwiać taniec nowoczesny.

Podczas uroczystości na koniec głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców, dziękując gronu pedagogicznemu za trud włożony w wychowanie i naukę uczniów klas ósmych.

My też życzymy naszym absolwentom sukcesu w dostaniu się do wymarzonej szkoły średniej oraz ciekawych i niezapomnianych wakacji.

Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym podczas uroczystości: p. Marioli Jareckiej, p. Elżbiecie Topolskiej, p. Katarzynie Suwald, p. Jarosławowi Wyrwie, p. Wojciechowi Budzińskiemu.