Siatkarki SP 3

Półfinał Województwa Łódzkiego w siatkówce dziewcząt

Siatkarki SP3 awansowały do finału województwa łódzkiego! Wygrały kolejny, trzeci z rzędu turniej! Tym razem nie miały sobie równych w półfinale województwa łódzkiego (powiaty: zgierski, poddębicki, pabianicki i łęczycki), który rozegrany został w naszym mieście w hali SP13.
W pierwszym meczu SP3 zmierzyła się ze SP z Wielenina (powiat poddębicki). Pierwszy set rozgrywany był pod dyktando naszych reprezentantek, które w końcówce oddały jednak inicjatywę przyjezdnym, kończąc partię dopiero po trzech piłkach setowych. Druga odsłona meczu nie przyniosła większych emocji. Zdecydowana przewaga SP3 doprowadziła do wygrania całego spotkania 2:0.
Drugi mecz turnieju był już zdecydowanie trudniejszy. Jego stawką był awans do finału województwa łódzkiego w Zgierzu. Pierwszego seta nasze dziewczęta wygrały po bardzo ambitnej walce. Zgierzanki, prowadząc większą część seta trzema punktami, w końcówce musiały uznać wyższość gospodyń. Podłamane wspaniałymi obronami i atakami Pabianiczanek, oddały pierwszego seta. Druga partia, podobnie jak w pierwszym meczu, zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem SP3 Pabianice. Całe spotkanie nasze dziewczęta wygrały 2:0 i awansowały do wojewódzkiego turnieju finałowego!
Wyniki turnieju półfinałowego:
SP3 Pabianice – SP Wielenin 2:0 (25:23, 25:11),
SP3 Pabianice – SP3 Zgierz 2:0 (25:19, 25:11).

Trener: p. Michał Rosiński

W finale województwa łódzkiego w Zgierzu reprezentantki SP3 będą walczyć o prawo gry w Mistrzostwach Polski! Trzymamy kciuki i gratulujemy kolejnego wygranego turnieju!