konkurs szachowy

Konkurs Szachowy w 550 rocznicę urodzin patrona szkoły Mikołaja Kopernika

W dniu 12.06.2023 r. w siedzibie  PTC  przy ul. Gdańskiej 7 zostały rozegrane eliminacje konkursu szachowego o mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach, w  550 rocznicę urodzin patrona szkoły Mikołaja Kopernika.

W eliminacjach wzięło udział 16 uczniów, podzielonych na cztery grupy. Sędzią turnieju był pan Wojciech Garnys  członek PTC, wieloletni szachista, który w piękny sposób przybliżył naszym uczniom wspaniałą grę w szachy.

W  dniu 13 .06.2023 r. odbył się kolejny etap konkursu szachowego, do którego przeszło czterech zawodników:

Chmielewski Igor z klasy 6e, Dulka Konrad  z klasy  6d, Cywiński Kacper z klasy  8e, Deryng Oskar z klasy  8c.

W finale o pierwsze miejsce zagrali: Deryng Oskar z Chmielewskim Igorem.

O trzecie miejsce walczyli  Dulka Konrad z Cywińskim Kacprem.

Cały turniej został rozegrany pod patronatem PTC Pabianice. Sędzią turnieju był pan Wojciech Garnys prezes sekcji szachowej PTC Pabianice. Bardzo dziękujemy.

Sponsorami nagród byli: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Rada Rodziców przy SP nr 3 w Pabianicach. Bardzo dziękujemy.

Organizatorami konkursu byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Pani Justyna Zbierkowska-Madej i Pan Tadeusz  Gęs.

Obsługę medialną turnieju zapewnili uczniowie z klasy 6b pod opieką pana Wojciecha Budzińskiego, realizujący  projekt  Laboratoria Przyszłości:  Adam Brych,  Artur Nadskakulski, Dawid Szczepanik.

Zwycięzcą turnieju został Igor Chmielewski z klasy 6e

II miejsce zajął Oskar Deryng z klasy 8c