uczestnicy konkursu

„Mikołaj Kopernik – człowiek renesansu”

W piątek, 2 czerwca 2023 r., odbył się naszej szkole konkurs wiedzy o życiu i działalności Mikołaja Kopernika pod hasłem „Mikołaj Kopernik – człowiek renesansu” zorganizowany w związku z ogłoszeniem przez Senat RP ”ROKU MIKOŁAJA KOPERNIKA” w 550 rocznicę urodzin.
Patronat nad konkursem objęli Senator RP pan Maciej Łuczak, Prezydent Miasta Pabianic pan Grzegorz Mackiewicz oraz Kino -Teatr TOMI, ufundowali także nagrody. Honorowy patronat nad konkursem objął Kurator oświaty pan Waldemar Flajszer. Konkurs przygotowała pani Jolanta Marczuk, nauczyciel historii i wos-u.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów z pabianickich szkół podstawowych (z klas 6, 7 i 8). Uczniowie napisali test przygotowany przez organizatorkę, który został komisyjnie sprawdzony. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a różnice między laureatami minimalne. A oto zwycięzcy:

I miejsce – Igor Goss, Szk. Podst. nr 9

II miejsce – Szymon Genszczak, Szk. Podst. nr 3

III miejsce – Natalia Wójcik, Szk. Podst. nr 9

Laureatom i wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody wręczał pan prezydent Grzegorz Mackiewicz, przedstawicielka Kina TOMI, w imieniu Senatora Macieja Łuczaka pani dyr. Krystyna Kucharek. Podziękowano też nauczycielom przygotowującym uczniów.

Dziękujemy uczniom za udział, gratulujemy zwycięzcom.