Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej Akademii z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali dla nas uczniowie z klasy 7D oraz utalentowany szkolny chór pod batutą Pani Katarzyny Suwald.

Nasza niepodległość jest dla nas wszystkich sprawą szczególną, wartością, którą pielęgnujemy i celebrowaliśmy tego dnia poprzez bogaty program artystyczny i patriotyczny.

O godzinie 11:11, cała społeczność szkolna SP nr 3 w Pabianicach zatrzymała się na chwilę, by uczcić Dzień Niepodległości. Z dumą przerwane zostały wszystkie zajęcia, a uczniowie i nauczyciele z każdej pracowni oraz na szkolnych korytarzach wspólnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

To wzruszające i jednoczące wydarzenie było momentem, w którym wszyscy uczestnicy mieli okazję wyrazić swoje uczucia patriotyczne i oddać hołd bohaterom, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. Śpiewanie hymnu narodowego stało się symbolem jedności, wspólnoty i szacunku dla historii Polski.

Dziękujemy Pani Edycie Salecie-Antol i Pani Katarzynie Suwald za zaangażowanie oraz wszystkim uczniom za ich wkład w organizację tej wyjątkowej Akademii. Dziękujemy za wspólną refleksję nad historią, za wspólny śpiew, i za uczczenie tego wyjątkowego dnia razem jako społeczność.

Filmową relację z akademii przygotowali uczestnicy zajęć informatycznych realizowanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości: Artur Nadskakulski, Adam Brych i Dawid Szczepanik z klasy VIIB pod opieką pana Wojciecha Budzińskiego

Link do filmu:  – https://youtu.be/3TIqwAoK2JA