pilotaz programowania

Projekty matematyczne

RAJD PIESZY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

W dniu 1 czerwca odbył się rajd pieszy – połączony z obchodami Dnia Dziecka. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich klas I- VIII. Uczestnicy musieli pokonać wyznaczoną przez Panią Dyrektor trasę oraz wykonać zadania przygotowane przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Dzięki Radzie Rodziców przy SP3 każdy uczestnik otrzymywał na drogę wodę mineralną i batonik. Trasa biegła ulicami osiedla Bugaj, obok kąpieliska „Lewityn”, następnie przez łąki i lasek miejski do szkoły. Rajd łączył w sobie elementy edukacji, wypoczynku, rekreacji i dobrej zabawy. Zadania dotyczyły wiedzy o najbliższej okolicy i ogólnej orientacji w środowisku. Można było zabłysnąć wiedzą lub talentem muzycznym. Potwierdzeniem wykonania zadań były zdjęcia i filmiki nakręcone i przesłane do szkoły przez wychowawców/ opiekunów grup oraz zbiory przyrody nieożywionej (kamyki, liście, trawy) spełniające wskazane w instrukcjach wymogi. Konkurencje przyniosły dzieciom wiele radości i śmiechu. Dzieci, zwłaszcza uczniowie klas młodszych wykazały się dużą dbałością o środowisko, zbierając podczas wędrówki porzucone w lesie lub na drodze śmieci.

Rajd22 1

Rajd22 2