Inscenizacja przedstawienia kółka teatralnego

W dniach 27 i 28 marca br. kółko teatralne, prowadzone przez pedagogów szkolnych: p. Dorotę Malinowską i p. Justynę Zbierkowską-Madej, wystawiło przedstawienie pt. „Dlaczego tylko dzieci chodzą do szkoły?” dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 i 16 oraz klas I a i c naszej szkoły. Autorem scenariusza był Jakub Dłubakowski z klasy VII e. Spektakl zawierał elementy edukacyjne i interaktywne. Zaprezentowana została w nim jedna z przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze stumilowego lasu, którzy przez cały czas szukali odpowiedzi na tytułowe pytanie i nie rozumieli, dlaczego zwierzęta do szkoły chodzić nie mogą. W przedstawieniu udział wzięli członkowie koła teatralnego:

Jakub Dłubakowski VII a jako Kubuś Puchatek

Maja Baj VII a jako Prosiaczek

Aurelia Pikula VII a jako Tygrysek

Natalia Poczta VII a jako Kłapouchy

Agata Jędryka VII a jako Kangurzyca

Malwina Saładajczyk VII a jako Maleństwo i sufler

Wiktoria Buraczyńska VII a jako Sowa

Jonasz Prusisz VII a jako Krzyś

oraz gościnnie w roli narratora wystąpiła Weronika Siewiera VII a.

Dekoracje do sztuki wykonali aktorzy pod kierunkiem p. Wojciecha Budzińskiego. Przedstawienie miało na celu promocję naszej szkoły w środowisku miejskim. Po skończonej inscenizacji kilka grup przedszkolnych miało możliwość zwiedzenia pracowni i poznania przyszłych nauczycieli.

Pedagodzy szkolni pragną szczególnie podziękować aktorom za wspaniałe występy, p. wicedyrektor M. Majchrzak za zabranie głosu po zakończonej sztuce i oprowadzenie grup przedszkolnych po szkole, a także wszystkim dzieciom wraz z opiekunami, które zechciały do nas dotrzeć i razem z nami świetnie się bawić.

kubus01kubus02kubus03kubus04kubus05kubus06kubus07kubus08kubus09kubus10

 

Projekty: Unijne, rządowe, granty

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Mikołaja Kopernika

ul. Mokra 28/34, 95 - 200 Pabianice

tel. cen. (42) 215-07-25, (42) 215-09-33.

fax (0-42) 226-48-54

e-mail: sekretariat@sp3pabianice.pl

Informacje dot. przetwarzania
danych osobowych (.PDF 217 KB)

Inspektor ochrony danych
Sylwester Krawczyk
e-mail: sylwester.krawczyk@outsourcing-iod.pl

Wspierają nas

 logo firmy Jumi   logo Polskiej Akcji Humanitarnej

logo teatru secret            logo Pracownia Alternetywnego Wychowania