Inscenizacja przedstawienia kółka teatralnego

W dniach 27 i 28 marca br. kółko teatralne, prowadzone przez pedagogów szkolnych: p. Dorotę Malinowską i p. Justynę Zbierkowską-Madej, wystawiło przedstawienie pt. „Dlaczego tylko dzieci chodzą do szkoły?” dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 i 16 oraz klas I a i c naszej szkoły. Autorem scenariusza był Jakub Dłubakowski z klasy VII e. Spektakl zawierał elementy edukacyjne i interaktywne. Zaprezentowana została w nim jedna z przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze stumilowego lasu, którzy przez cały czas szukali odpowiedzi na tytułowe pytanie i nie rozumieli, dlaczego zwierzęta do szkoły chodzić nie mogą. W przedstawieniu udział wzięli członkowie koła teatralnego:

Jakub Dłubakowski VII a jako Kubuś Puchatek

Maja Baj VII a jako Prosiaczek

Aurelia Pikula VII a jako Tygrysek

Natalia Poczta VII a jako Kłapouchy

Agata Jędryka VII a jako Kangurzyca

Malwina Saładajczyk VII a jako Maleństwo i sufler

Wiktoria Buraczyńska VII a jako Sowa

Jonasz Prusisz VII a jako Krzyś

oraz gościnnie w roli narratora wystąpiła Weronika Siewiera VII a.

Dekoracje do sztuki wykonali aktorzy pod kierunkiem p. Wojciecha Budzińskiego. Przedstawienie miało na celu promocję naszej szkoły w środowisku miejskim. Po skończonej inscenizacji kilka grup przedszkolnych miało możliwość zwiedzenia pracowni i poznania przyszłych nauczycieli.

Pedagodzy szkolni pragną szczególnie podziękować aktorom za wspaniałe występy, p. wicedyrektor M. Majchrzak za zabranie głosu po zakończonej sztuce i oprowadzenie grup przedszkolnych po szkole, a także wszystkim dzieciom wraz z opiekunami, które zechciały do nas dotrzeć i razem z nami świetnie się bawić.

kubus01kubus02kubus03kubus04kubus05kubus06kubus07kubus08kubus09kubus10