patron

Z okazji rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika, która przypada na dzień 24 maja, Samorząd Uczniowski organizuje obchody DNIA PATRONA SZKOŁY. W związku z tym ogłaszamy kilka konkursów indywidualnych dla uczniów klas I – III i IV – VI:

• Konkurs wiedzy o życiu i działalności Mikołaja Kopernika dla uczniów klas IV-VI, który odbędzie się 23 maja 2017 r. (zgłoszenia uczniów do 17.05.2017 u pedagogów szkolnych).
  • Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną na temat: „Życie i działalność Mikołaja Kopernika” dla uczniów klas IV – VI (prezentacje na płytach bądź pendrive’ach należy dostarczyć do dnia 17 maja 2017; najciekawsze prace zostaną przedstawione na apelach podsumowujących).
  • Konkurs plastyczny pt. „Portret Mikołaja Kopernika” dla uczniów klas I-III i IV-VI (prace na formacie A3 prosimy dostarczać do pedagogów do 17 maja 2017).
  • Konkurs na najciekawszy upieczony piernik dla uczniów klas I-III i IV-VI (pierniki należy dostarczyć do pedagogów szkolnych do dnia 24 maja 2017).
  • Konkurs na sobowtóra Mikołaja Kopernika (strój, charakteryzacja) dla uczniów
    klas I-III i IV-VI (prezentacje sobowtórów będą miały miejsce podczas apeli podsumowujących w dniu 25 maja 2017).
  • Konkurs na najciekawszy komiks o życiu Mikołaja Kopernika dla klas I-III i IV-VI (prace należy składać do pedagogów szkolnych do dnia 17 maja 2017).

Dodatkowo wszystkie klasy IV-VI będą miały za zadanie przygotować i przedstawić na apelu podsumowującym obchody scenki z różnych dziedzin życia i działalności Mikołaja Kopernika. Tematyka scenek będzie wcześniej losowana przez przewodniczących klas.

Apel podsumowujący odchody DNI PATRONA SZKOŁY odbędzie się w czwartek 25 maja 2017 r.

REGULAMINY KONKURSÓW