zebrana karma dla schroniska

 

 

 

 

 

 


Jeślibyście chcieli się dowiedzieć, co się u nas dzieje, to odpowiedź jest jedna: wiele. Ostatnio bardzo wiele i ciężko, dosłownie i w przenośni. Postanowiliśmy jako szkoła odpowiedzieć na wezwanie o pomoc, które popłynęło od kierownictwa Pabianickiego Schroniska dla Zwierząt. Zorganizowaliśmy zbiórkę karmy. Wynik: dwie tony i 137 kg. Nieźle, co? Oto szczegóły:

Klasy I-III zebrały w sumie 1071 kg. Tu najlepszy wynik odnotowała klasa III c pod wodzą pani Agnieszki Jarzyńskiej. Zebrali 239 kg i dało to drugi wynik. Świetnie spisały się także klasy: II a /wynik - 156 kg/ i II b /wynik 168 kg/.

Klasy IV - VIII zebrały 1061 kg. Najwięcej zgromadziła klasa VIc pod wodzą pani Ewy Gralak, zbierając 251 kg. Jednocześnie wygrała rywalizację. Setkę przekroczyły także:

Ic - 107 kg, IIa - 156 kg, 8c - 105 kg.

Brawo nie tylko dla zwycięzców, ale dla wszystkich tych, którzy wykazali się wrażliwością i życzliwością dla czworonogów. Każdy kilogram więcej, to pełna micha dla podopiecznych i spokojny sen dla ich opiekunów z pabianickiego schroniska.

Brawo więc za każdy gest dobrej woli, za trud zorganizowania i przyniesienia do szkoły często bardzo ciężkich paczek z karmą, za uczciwą rywalizację.

Reasumując:

I miejsce - klasa 6c, wynik - 251 kg

II miejsce - klasa 3c, wynik - 239 kg

III miejsce - klasa 2b, wynik - 168 kg

Indywidualnie najwięcej karmy przynieśli:

Justyna Figiel - 70 kg, Michalina Kowalska i Adrian Sauter po 65 kg. Wszyscy z klasy 6c. Z klasy 3c wyróżniła się Karina Romanowska, która zgromadziła 50 kg.

Zapowiadamy, że w II semestrze podejmiemy się walki o pobicie wyśrubowanego rekordu 2137 kg.

 

Dorota Fibiger-organizatorka