W dniu 1.12 2015 roku w naszej szkole odbyła sie druga edycja konkursu z wiedzy o życiu Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Konkurs ten organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 3 , Urząd Miasta Pabianic oraz Towarzystwo Pomocy Brata Alberta. W konkursie uczestniczyło 6 szkół z terenu naszego miasta. Konkurs miał charakter testu z wiedzy o życiu świętego. W jury konkursu zasiedli: ks. Grzegorz Kowalski, Tomasz Stankiewicz prezes Towarzystwa Pomocy Brata Alberta oraz katecheta Tadeusz Gęs. Konkurs wygrała Szkoła Podstawowa nr 9. Rywalizacje uświetniły występy szkolnego chóru „Kopernik” pod batutą pani dyrygent Anity Ceglarek oraz żywa maskotka Skoku Stefczyka, która rozdawała balony i kołatki.

konkurs1

konkurs2