Alfabet - Kram z literami

           DSC08349   DSC08359 

         DSC08362   DSC08363

         DSC08372   DSC08375

Niezły kram z tymi literami! Literki uwielbiają wprowadzać w błąd, gubić ogonki i kropki, zmieniać znaczenie i to niepostrzeżenie! O wiele łatwiej je spamiętać, kiedy skojarzysz, że duże B za dużo je, D wciąż pyta: „Dlaczego? " i „Dlaczego nie? ", a R rozrabia najbardziej, bo warczy, świdruje i chrapie!

             al1

             al2

Wszystkie główne przedstawicielki alfabetu znalazły w „Kramie z literami" swe miejsce. „Kram z literami" Wandy Chotomskiej to śmieszne, wierszowane  historyjki o literach. To dobry sposób na przyswojenie alfabetu i naukę czytania. Kto pozna „Kram z literami" w mig się w tym kramie połapie.  W oparciu o tekst bajki powstało przedstawienie „Alfabet", w którym grały dzieci ze świetlicy szkolnej. Na występ zostali zaproszeni wszyscy uczniowie z klas I – III wraz z wychowawcami oraz rodzice dzieci, babcie i dziadkowie. Występ był pięciokrotnie powtarzany. Gwarantował dobrą zabawę, naukę i podtrzymanie zainteresowania literkami. Zawierał błyskotliwe literkowe żarty, inteligentną treść, dawał możliwość nauczenia dzieci nowych słówek, np. znaczenia słowa pagoda, bandera, transmisja i wielu innych, miejsc na mapie takich jak np. Panama, Ghana, Tunis, czy Pacyfik, nie pomijając Pułtuska i Gubina.

...Jak tu się nie uśmiechnąć na wyobrażenie B wcinającego babki, bezy i budynie oraz inne frykasy, F smażącego faworki i gotującego flaki. Nie wszystkie litery są jednak takie łakome. Na przykład K to prawdziwy poliglota - dogada się i z kokoszką, i z kaczką, i z innymi mieszkańcami kurnika. Ile zamieszania jest w stanie wprowadzić M, które stając na głowie udaje W ? Wieżę Mariacką zamienia w Wariacką, melony w welony, mannę w wannę...   A co O potrafi zrobić! Gdy oprze się o górki - robi z nich ogórki, gdy o fermę - ofermę, robi też sztuczkę z koniem, który staje się okoniem. A już sepleniące S to dopiero „gratka" - każe jeść kasę na obiad zamiast kaszy, z „szumu na szosie" zrobi „suma na sosie"...                                                                                                                                                                        

Udział w przedstawieniu „Alfabet – Kram z literami" wzięły dzieci:

Oliwia Szymczak, Wiktoria Młostoń, Zuzia Komincz, Amelia Najgebauer, Ania Stopka, Jagoda Jaszczak, Ola Witkowska, Roksana Celińska, Maja Taborowska, Weronika Prokopiak, Daria Uławska, Zuzia Kozak, Klaudia Płusa, Lena Kudra, Wiktoria Uławska, Zuzia Kucharska, Asia Trzanek, Sara Stopka, Maja Makowska, Klaudia Raczyńska, Martynka Olkusz, Zuzia Samsel, Inez Paruszewska, Kacper Czarnecki, Mateusz Olbromski, Daniel Andryszczak, Adam Psyta, Kuba Jachowicz.

 DSC08289

Brawo !  Dziękujemy za piękny występ !

Przedstawienie przygotowała p. Małgorzata Szynkiewicz.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zapraszamy do galerii pamiątkowych dyplomów.

Opracowanie: p. Katarzyna Miękina – kierownik świetlicy szkolnej.