Cały grudzień, codziennie pani Renata Nowak na matematyce i pani Grażyna Rosiak na zajęciach komputerowych realizowały ze swoimi uczniami zadania związane z programowaniem. Akcja była związana z udziałem w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym organizowanym przez firmę EduSense i p. Annę Świć autorkę blogu „Kodowanie na dywanie”. Konkurs nosił tytuł „Czekając na święta… Uczmy dzieci programować”. Na początku każdego tygodnia organizatorzy podawali propozycję 15 aktywności do wyboru:
1 - karty pracy dla ozobotów,
2 - aktywność offlinowa, często z kartą do druku
3 - aktywność z wykorzystaniem ozoblockly.pl lub aplikacji mobilnych.
Aktywności tematycznie nawiązywały do zimy i świąt. Każdy dzień kończył się opublikowaniem w Internecie, na profilu akcji, krótkiej relacji fotograficznej wraz z opisem przeprowadzonych zajęć. Na koniec każdego tygodnia należało wykonać i opublikować na padlecie kolaż zdjęć z przeprowadzonych zajęć.

W dniu 10 stycznia 2018 r. organizatorzy opublikowali podsumowanie projektu, w którym czytamy:

Staraliśmy się podejść do podsumowania najbardziej obiektywnie jak tylko możemy, dlatego niezależnie od siebie, 4 osoby podsumowały Państwa działania, następnie porównaliśmy wyniki i wytypowaliśmy te osoby, które powtarzały się u wszystkich. Na koniec chcielibyśmy jeszcze raz bardzo serdecznie Państwu podziękować, pogratulować wytrwałości i odwagi i powiedzieć, że to niesamowicie pozytywne, że ponad 150 placówek i jedna osoba prywatna wspólnie przez trzy tygodnie zrobiło coś twórczego i rozwijającego dla swoich dzieciaków...mamy nadzieję, że będziemy dalej razem uczyć programowania, poszerzając kluczowe kompetencje u dzieci, zwiększając swoje umiejętności, kwalifikacje, nabywając wiary we własne możliwości...bo programowanie nie jest trudne, wystarczy zrobić pierwszy krok...a to już dawno za Państwem. Pozdrawiamy Was serdecznie Anna Świć i Rafał Mitkowski”

Nasz udział w projekcie został nagrodzony: matą edukacyjną Kodowanie na dywanie oraz Pakietami edukacyjnymi „Edukacja wczesnoszkolna I i II”

https://www.facebook.com/groups/1204173916350460/

kolaz4 12 copy

kolaz11 12 copy copy

kolaz13 12

kolaz12 12zm

zbiorowesp3pabianice