Programowanie w SP3

programowanie

kodowanie copy

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

ETwinning

logomale

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Projekty matematyczne

blok mat

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wolontariat

wolontariat copy

KHDK PCK przy SP3

 

Koło Honorowych

Dawców Krwi PCK przy SP3

khdk 

E-Podręczniki

e-podręczniki dla wszystkich klas

Lepsza Szkoła

ls

Dzien wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Dzien wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Święto Komisji Edukacji Narodowej

dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Wystawienie ocen półrocznych

:)
Dzień wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Dzień wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Dzień wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Zebrania

Zebrania w klasach IV - VI. W klasach I - III - 15 - 17.11.2016 r.
Zebrania półroczne

Zebrania w klasach IV - VI. W klasach I - III - 10 – 12.01.2017 r.
Ferie zimowe

FERIE 16 - 28 stycznia
Ferie wiosenne

Konsultacje

godz.18.00
Konsultacje

godz.18.00
Konsultacje

godz.18.00
Zebrania

godz.18.00
Zebrania

zebrania kl. IV – VI, godz.18.00
Zakończenie roku szkolnego. Rada Plenarna cz. 2

Klasy I - VI
Wystawienie propozycji ocen końcoworocznych

:)
Ferie wiosenne

ferie wiosenne 13 - 18 kwietnia
Rada Klasyfikacyjna

II półrocze
Rada Plenarna

cz.I
Rada Klasyfikacyjna

I półrocze
Rada Plenarna

I półrocze
Wystawienie propozycji ocen za I półrocze

:)
Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Zaloguj się

Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową

logo klikam z glowa

Dobiegł końca Code Week 2016 - Europejski Tydzień Kodowania w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach

Tak oto wygląda mapa organizatorów CodeWeek. Kolorami oznaczono miejsca, gdzie zarejestrowano różne wydarzenia przeprowadzane w związku z Tygodniem Kodowania.

mapa swiat

 

Na drugiej mapie widzimy okolice naszego miasta. Ta piękna spirala z 28 pineskami, to oczywiście SP3! Nie ma drugiej takiej szkoły w okolicy!

kodowanie mapa

Niemal wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach wzięli udział w jakiejś akcji związanej z programowaniem.

 

Na stronie organizatorów www.codeweek.eu odnotowano 28 wydarzeń w SP3 Pabianice, a na pewno są nauczyciele w naszej szkole, którzy nie zgłosili swych zajęć.

W klasach młodszych zarejestrowano następujące wydarzenia :

Pierwsze Kodziaki (kodowanie na dywanie) – zajęcia w Ic prowadziła p. Ewa Kaszowska.

Kodowanie z klasą II i – pani Aleksandra Kociołek ze swymi uczniami udowodniła, że kodowanie nie jest trudne

Kodują pierwszaki z Ib (początki kodowania- kodowanie na dywanie) – zajęcia przeprowadziła p. Anna Starzyńska-Kloze

Kodowanie od kuchni - pierwsze spotkanie z programowaniem. Na początek w wersji offline z użyciem maty do kodowania. Tematem przewodnim było zaplecze restauracji i szalony szef kuchni kodujący swoje receptury. Zajęcia dla klasy IIa zorganizowała i przeprowadziła p. Agnieszka Herszel-Pościk.

Studio kodowania - pierwsze kodowanie w programie komputerowym jest fajne i wcale nie jest trudne! W prawdziwe studio kodowania zamieniła się nasza pracownia komputerowa. Zmierzyliśmy się z pierwszymi klockami i krokodylkami. Zajęcia przeprowadziła z klasą IIa p. Agnieszka Herszel-Pościk

"Ode To Code" robo dance - podczas przerwy pokazano, że kodowanie może być świetną zabawą. Nasz robo dance rozgrzał szkolny korytarz. Akcję poprowadziła ze swymi uczniami p. Agnieszka Herszel-Pościk.

W klasach starszych promowaniem programowania zajęły się panie Anna Bujacz i Renata Nowak.

Przeprowadziły one łącznie 20 dłuższych i krótszych imprez związanych z nauką kodowania.

Kodujemy spacer po mieście - uczniowie wykorzystują plan miasta, kodują wybraną drogę jaką mają przejść. Na koniec przeliczają ile kilometrów przeszli. Klasa VI b - 31 uczniów i p. Anna Bujacz jako czuwająca nad przebiegiem prac programistycznych..

Programujemy ze Scratchem - lekcja zajęć komputerowych. Wprowadzenie do Scratcha. Dzieci poznawały podstawy Scratcha i robiły swoje pierwsze projekty. W zajęciach przeprowadzonych przez p. Annę Bujacz uczestniczyła klasa VI b.

Rysowanie z Kodem Przeciągnij-Upuść z KhanAcademy - uczniowie, korzystając z platformy e-learningowej KhanAcademy, wykonywali metodą przeciągnij-upuść w JavaScript różne rysunki, wypełniali je kolorem, a także tworzyli własne projekty. Zajęcia w grupie chłopców z klasy VIa przeprowadziła p. Anna Bujacz

Programujemy ze Scratchem - uczniowie zaprogramowali swą pierwszą grę w programie Scratch: „Zły i dobry duszek”. W zajęciach pozalekcyjnych uczestniczyli chętni uczniowie z klas VI. Programowania uczyła p. Renata Nowak

Rysowanie z Kodem Przeciągnij-Upuść z KhanAcademy - uczniowie, korzystając z platformy e-learningowej Khan Academy, wykonyli w JavaScript różne rysunki, wypełniali je kolorem, a także tworzyli własne projekty o intrygujących nazwach: „Super bałwan”, "Autoportret", "Dzikie zwierzę". Uczniowie pracowali na zajęciach komputerowych oraz w domach. Łącznie w zajęciach w ciągu tygodnia wzięło udział 9 grup – 107 uczniów z klas szóstych. Czas pracy każdego ucznia to ok. 3 godziny. Zajęcia prowadziła p. Renata Nowak

Programujemy z bohaterami gry Minecraft – uczniowie z klas piątych oraz z klasy IVa poznali programowanie z bohaterami gry Minecraft. Praca przebiegała na platformie e-learningowej code.org. Zajęcia prowadziła p. Renata Nowak, a wzięło w nich udział 6 grup uczniów, łącznie 88 osób.

Zakoduj Twojego pierwszego robota - W środę 19 października uczniowie klasy Ve uczestniczyli w webinarze Instytutu Badawczego Nask „Zaprogramuj swojego pierwszego robota”. Robotów nie posiadamy, ale zainteresowanie uczniów było duże, szczególnie wtedy, gdy prowadzący spotkanie podał informację o możliwości sterowania robotem za pomocą kodu napisanego w programie Scratch. Zajęcia zorganizowała p. Renata Nowak.

Codzienne fotorelacje, reportaże z przebiegu Tygodnia Kodowania w naszej Trójce publikowała p. Renata Nowak na blogu informatycznym „Informatyka w SP3. Newsy z pracowni komputerowej”. Zapraszmy do oglądania i czytania.

Podsumowując wielką akcję promowania programowania możemy stwierdzić jednoznacznie, że nauka kodowania jest dla uczniów wspaniałą przygodą, lekcją pełną emocji, radości, śmiechu, czyli dobrej zabawy. Nie często nauczyciel ma okazję słyszeć zachwyt uczniów i ich prośby o zadanie pracy domowej. Nasza szkolna przygoda z programowaniem rozpoczęła się w Europejskim Tygodniu Kodowania i na pewno nie zakończy się po tygodniu.

 

 

 

l2

logomisztrzowkodowania

Projekty: Unijne, rządowe, granty

Kontakt

Informacje dot. przetwarzania
danych osobowych (.PDF 217 KB)

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Mikołaja Kopernika

ul. Mokra 28/34, 95 - 200 Pabianice

tel. cen. (42) 215-07-25, (42) 215-09-33.

fax (0-42) 226-48-54

e-mail:sekretariat@sp3pabianice.pl

Inspektor ochrony danych
Sylwester Krawczyk
e-mail: sylwester.krawczyk@outsourcing-iod.pl

Wspierają nas

 logo firmy Jumi   logo Polskiej Akcji Humanitarnej

logo teatru secret            logo Pracownia Alternetywnego Wychowania