eko12

 

 

 

7 września od samego rana na placyku przyszkolnym duuużo się działo. W pięknych okolicznościach przyrody i przy wspaniałej pogodzie zaczęła działać stworzona przez wolontariuszy PGE Eko Stacja.

Gościliśmy jedną z koordynatorek Programu Wolontariatu Pracowniczego PGE "Pomagamy" Panią Bożenę Matuszczak-Królak oraz Pana Piotra - kamerzystę, który uwieczniał na filmie całe wydarzenie.

Wszystko doskonale się udało: wolontariuszki PGE przeprowadziły z dziećmi zajęcia z przyrody w nowej zielonej pracowni pod parasolami, były gry i zabawy oraz piknik na trawniku.

Szkoła w ramach projektu dostała pomoce naukowe, które mogą być wykorzystywane na zajęciach przyrody. Jeszcze na jesieni wolontariusze poprowadzą dla dzieci eko-warsztaty oraz pogadankę ornitologiczną.

 

Jako Liderka całego projektu bardzo dziękuję Wolontariuszom PGE, którzy podarowali swój czas, wysiłek i serce dla dzieciaków, Rodzicom, którzy włączyli się w działania wolontariackie oraz Dyrektor Marzennie Majchrzak za aktywną współpracę przy realizacji projektu. Mam nadzieję, że przy sprzyjającej aurze jak najwięcej dzieci z naszej szkoły będzie odwiedzało nasz placyk i że nauczyciele chętnie będą przeprowadzać zajęcia plenerowe w Eko Stacji.

Specjalne podziękowania dla Pana Wojtka - ogrodnika, który przygotował i podarował nam sadzonki roślin oraz dla studenta ASP Piotrka, który stworzył na placu fantastyczny mural.

 

Z wolontariackim pozdrowieniem :) Irmina Karasińska

 

Projekty: Unijne, rządowe, granty

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Mikołaja Kopernika

ul. Mokra 28/34, 95 - 200 Pabianice

tel. cen. (42) 215-07-25, (42) 215-09-33.

fax (0-42) 226-48-54

e-mail: sekretariat@sp3pabianice.pl

Informacje dot. przetwarzania
danych osobowych (.PDF 217 KB)

Inspektor ochrony danych
Sylwester Krawczyk
e-mail: sylwester.krawczyk@outsourcing-iod.pl

Wspierają nas

 logo firmy Jumi   logo Polskiej Akcji Humanitarnej

logo teatru secret            logo Pracownia Alternetywnego Wychowania