Programowanie w SP3

programowanie

kodowanie copy

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

ETwinning

logomale

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Projekty matematyczne

blok mat

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wolontariat

wolontariat copy

KHDK PCK przy SP3

 

Koło Honorowych

Dawców Krwi PCK przy SP3

khdk 

E-Podręczniki

e-podręczniki dla wszystkich klas

Lepsza Szkoła

ls

Dzien wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Dzien wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Święto Komisji Edukacji Narodowej

dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Wystawienie ocen półrocznych

:)
Dzień wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Dzień wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Dzień wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Zebrania

Zebrania w klasach IV - VI. W klasach I - III - 15 - 17.11.2016 r.
Zebrania półroczne

Zebrania w klasach IV - VI. W klasach I - III - 10 – 12.01.2017 r.
Ferie zimowe

FERIE 16 - 28 stycznia
Ferie wiosenne

Konsultacje

godz.18.00
Konsultacje

godz.18.00
Konsultacje

godz.18.00
Zebrania

godz.18.00
Zebrania

zebrania kl. IV – VI, godz.18.00
Zakończenie roku szkolnego. Rada Plenarna cz. 2

Klasy I - VI
Wystawienie propozycji ocen końcoworocznych

:)
Ferie wiosenne

ferie wiosenne 13 - 18 kwietnia
Rada Klasyfikacyjna

II półrocze
Rada Plenarna

cz.I
Rada Klasyfikacyjna

I półrocze
Rada Plenarna

I półrocze
Wystawienie propozycji ocen za I półrocze

:)
Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Zaloguj się

Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową

logo klikam z glowa

 

Dzień 19 lutego 2015 r. na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia 10 uczniów realizujących projekt grantowy "Myślenie ma przyszłość", wraz z opiekunami, zostało zaproszonych* przez mFundację, która we współpracy z Fundacją Dobra Sieć jest organizatorem programu mPotęga, do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na Piknik Matematyczny.

cnk

"Jak mówi Paweł Łukasiak założyciel Fundacji Dobra Sieć: W czasie naszego Święta Matematyki  podsumowalismy 33 projekty z dwóch województw – łódzkiego i mazowieckiego – w których wzięło udział ponad 5,5 tys. uczestników. Zaprosiliśmy do Centrum Nauki Kopernik naszych małych i większych uczestników projektów, aby mogli podzielić się wrażeniami z udziału w nietypowych lekcjach matematyki."**

Uroczystość została podzielona na 3 części. Najpierw została podsumowana I edycja programu mPotęga w czasie której usłyszeliśmy od organizatorów programu wiele ciepłych słów na temat wkładu naszej pracy w tworzenie "niebanalnych, wyjątkowych, otwierających głowy młodszych i starszych uczniów na piękno liczb"** zajęć projektowych. Następnie usłyszeliśmy, że kilka projektów uznano za szczególnie nowatorskie i godne uwagi. Okazało się, że tym wyróżnionym projektem jest projekt autorstwa p. Renaty Nowak "Myślenie ma przyszłość - Webquest" realizowany przez SP3 Pabianice. Oprócz naszego projektu wyróżniono jeszcze: projekt "Liczby rządzą światem" Szkoły Podstawowej w Drwalewie oraz projekt "Polubić matematykę" Gimnazjum nr 5 w Radomiu. Autorki wyróżnionych projektów zostały poproszone o krótkie wystąpienie, w czasie którego opowiedziały o realizacji projektu w swych szkołach, a uczniowie z wyróżnionych szkół otrzymali upominki. Ogromnym zaskoczeniem była dla wszystkich obecnych wiadomość, że projekt z SP3 Pabianice otrzymuje nagrodę główną - grant na ponowną realizację zajęć, w tej samej wysokości co poprzednio, czyli 4700 zł. (pani Renata Nowak długo nie mogła uwierzyć w tak wielki sukces jej projektu Uśmiech)!

 

autorki_projektow

Autorki wyróżnionych projektów (od lewej - SP3Pabianice, Gim.5 Radom, SPDrwalewo)

 

wreczenie_nagrody Przekazanie nagrody dla naszych uczniów

 

nagroda

Nagrodzeni

 

cnk2

Grupa z PabianicUśmiech

 

Po gratulacjach, zdjęciach na ściance, wszyscy zebrani udali się na krótką przerwę, po której przeszliśmy do drugiego punktu programu Pikniku.

Tym razem "Unieśliśmy się na skrzydłach marzeń" w przenośni i dosłownie, oglądając pokaz i film w Planetarium. Zrobił on na nas niesamowite, niezapomniane wrażenie.

planetariumW Planetarium Niebo Kopernika

 

cnk3

Po powrocie z przestworzy rozpoczęliśmy indywidualne spotkania z eksponatami Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy doskonale się bawiliśmy i trzy godziny minęły w mgnieniu oka, żal było opuszczać elektronicznego poetę, czy rozstawać się z urokliwą harfą.

cnk4_copy

cnk5

cnk6

 

dziewczyny

 

Organizatorzy Pikniku na pożegnanie przygotowali dla nas kolejną niespodziankę. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowe gadżety - brulion i układankę, a szkoła 4 gry planszowe "Pioniersi - gra obywatelska". Jest to wyjątkowa gra planszowa. Gracze podróżują po 12 miejscach w Polsce zbierając wiedzę, umiejętności i talenty, aby osiągnąć wyznaczony cel - uzyskać stypendium, dostać się na studia, otrzymać certyfikat wolontariusza. Gra powstała w ramach projektu "Gra obywatelska" realizowanego przez Fundację Dobra Sieć wraz z Partnerami.

upominki_copy

Upominki dla wszystkich obecnych uczestników Pikniku Matematycznego

upominki2

Upominki dla uczniów, do wykorzystania w szkole

upominki

Pozostajemy pod wielkim wrażeniem zaangażowania organizatorów i wolontariuszy w przebieg Święta Matematyki. W Centrum Nauki Kopernik czuliśmy się jak wyjątkowi goście i na długo będziemy w myślach wracać do przeżytych wspólnie chwil.

Gorąco dziękujemy mFundacji oraz Fundacji Dobra Sieć i wszystkim wolontariuszom za ten wspaniały dzień!

 

fotorelacja

 

________

* uczestnicy Pikniku Matematycznego nie ponosili żadnych kosztów związanych z wyjazdem czy zwiedzaniem. O wszystko zadbali organizatorzy: mFundacja oraz Fundacja Dobra Sieć.

** źródło strona programu mPotęga

 

 

logo_copy_copy

 

l2

logomisztrzowkodowania

Projekty: Unijne, rządowe, granty

Kontakt

Informacje dot. przetwarzania
danych osobowych (.PDF 217 KB)

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Mikołaja Kopernika

ul. Mokra 28/34, 95 - 200 Pabianice

tel. cen. (42) 215-07-25, (42) 215-09-33.

fax (0-42) 226-48-54

e-mail:sekretariat@sp3pabianice.pl

Inspektor ochrony danych
Sylwester Krawczyk
e-mail: sylwester.krawczyk@outsourcing-iod.pl

Wspierają nas

 logo firmy Jumi   logo Polskiej Akcji Humanitarnej

logo teatru secret            logo Pracownia Alternetywnego Wychowania