ETwinning

logomale

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Programowanie w SP3

programowanie

kodowanie copy

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

pilotaz programowania

l2

Projekty matematyczne

blok mat

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wolontariat

wolontariat copy

KHDK PCK przy SP3

 

Koło Honorowych

Dawców Krwi PCK przy SP3

khdk 

Zaloguj się

pomaranczowy dzien

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

- podsumowanie

            Co roku w dniach 1-19 listopada na całym świecie rozgrywa się kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży. Symbolem kampanii jest kolor pomarańczowy, tzw. kolor ostrzegawczy. Nasza szkoła w tym roku także przyłączyła się do tych obchodów. W ramach kampanii Samorząd Uczniowski ogłosił następujące działania:

  • konkurs dla wszystkich uczniów w naszej szkole na najciekawszy plakat związany z kampanią. Plakat mógł być wykonany dowolną techniką, dotyczył tematyki praw dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwa, wolności dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałania przemocy. Wpłynęło 11 prac z klas I-VI, najwięcej z klas I-III. Osiem prac to prace indywidualne, 3- zbiorowe. Ogółem w konkursie plastycznym wzięło udział 15 osób. Wszystkie osoby otrzymały nagrody. Wyróżniono 4 prace, przyznając odpowiednio następujące miejsca:

I miejsce: Hubert Pawlak- kl. I b,

II miejsce: Wiktoria Pawlikowska- kl. II c

III miejsce: Stanisław Świeciewski- kl. I b,

III miejsce: Ines Groberek- kl. II c

  • Dzień 10 listopada był w naszej szkole „dniem pomarańczowym”. Osoby ubrane na pomarańczowo mogły skorzystać z „niepytajek”.

  • Uczniowie z klas I- III włączyli się w akcję zaproponowaną przez SP17, polegająca na wycięciu i pokolorowaniu papierowych ludzików i ułożenie z nich hasła: RAZEM MAMY MOC. Napis został ułożony na sali gimnastycznej. Dodatkowo uczennice klas ósmych utworzyły ze swoich ciał napis RAZEM. Zdarzenia zostały sfotografowane.

  • 17 listopada grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem brała udział
    w miejskim happeningu pod Tkalnią oraz w prelekcji w kinie Helios na temat: „Po-moc, nie prze-moc” prowadzonej przez eksperta - p. Annę Grabarczyk, prezeskę zarządu Fundacji Huśtawka oraz interwentkę kryzysową.

Zdjęcia oraz filmiki z obchodów w SP3 zostały przesłane do koordynatorów kampanii w naszym mieście, czyli grupy wolontarystycznej „Agrafka”, a następnie dołączone do filmiku podsumowującego kampanię w Pabianicach.

pomaranczowy dzien1

 pomaranczowy dzien2

pomaranczowy dzien4

Projekty: Unijne, rządowe, granty

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Mikołaja Kopernika

ul. Mokra 28/34, 95 - 200 Pabianice

tel. cen. (42) 215-07-25, (42) 215-09-33.

fax (0-42) 226-48-54

e-mail: sekretariat@sp3pabianice.pl

Informacje dot. przetwarzania
danych osobowych (.PDF 217 KB)

Inspektor ochrony danych
Sylwester Krawczyk
e-mail: sylwester.krawczyk@outsourcing-iod.pl

Wspierają nas

 logo firmy Jumi   logo Polskiej Akcji Humanitarnej

logo teatru secret            logo Pracownia Alternetywnego Wychowania