pead_plakat

 

 

 

PEAD to Europejski Program Pomocy Żywnościowej.

Polscy przedsiębiorcy w ramach unijnych dotacji produkują artykuły spożywcze, które trafią do osób najbardziej potrzebujących. PEAD to największy program pomocy żywnościowej w Polsce

Parafialny Zespół Caritas, działający przy Parafii Miłosierdzia Bożego, współpracując ze Szkolnym Zespołem Caritas,  przystąpił do unijnego programu PEAD, dzięki któremu najubożsi mogą otrzymać   gotowe artykuły spożywcze jako formę pomocy społecznej.


Będziemy jednym z około 4,5 tys. punktów rozprowadzających żywność.


Artykuły spożywcze  w ramach programu PEAD rozprowadzają parafialne zespoły Caritas, domy pomocy, stacje opieki, rodzinne domy dziecka, kuchnie i jadłodajnie dla ubogich, świetlice socjoterapeutyczne i środowiskowe, ośrodki dla osób niepełnosprawnych czy uzależnionych. Pomoc dociera przede wszystkim do osób i rodzin ubogich, bezrobotnych, rodzin wielodzietnych i dysfunkcyjnych, także do rodzin o niskich dochodach, w których znajdują się osoby chore i niepełnosprawne. Program PEAD w 2013 roku zakłada dystrybucję  16 artykułów spożywczych o łącznej wartości brutto 109 077 134,99 zł. Caritas w Polsce rozdysponuje w sumie ponad 34 tysiące ton artykułów spożywczych.

Lista produktów w roku 2013:

1. Cukier biały (1kg)

2. Dżem truskawkowy (390g)

3. Groszek z marchewką (400g)

4. Herbatniki (200g)

5. Kasza gryczana (500g)

6. Klopsiki wieprzowe w sosie pomidorowym (850g)

7. Koncentrat pomidorowy (160g)

8. Mąka pszenna (1kg)

9. Makaron świderki (500g)

10. Mielonka wieprzowa (400g)

11. Mleko UHT  (1 l)

12. Olej rzepakowy (1 l)

13. Ryż biały (1kg)

14. Ser podpuszczkowy 400g

15. Ser topiony 100g

Jeśli potrzebujesz pomocy lub znasz osobę, która takiej pomocy oczekuje prosimy o kontakt na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Program obejmuje na razie jedynie uczniów i rodziców  zamieszkujących teren Parafii Miłosierdzia Bożego. W przyszłości planowane jest rozszerzenie działalności.

Projekty: Unijne, rządowe, granty

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Mikołaja Kopernika

ul. Mokra 28/34, 95 - 200 Pabianice

tel. cen. (42) 215-07-25, (42) 215-09-33.

fax (0-42) 226-48-54

e-mail: sekretariat@sp3pabianice.pl

Informacje dot. przetwarzania
danych osobowych (.PDF 217 KB)

Inspektor ochrony danych
Sylwester Krawczyk
e-mail: sylwester.krawczyk@outsourcing-iod.pl

Wspierają nas

 logo firmy Jumi   logo Polskiej Akcji Humanitarnej

logo teatru secret            logo Pracownia Alternetywnego Wychowania