logo-mam-fp-trnsp

Z protokołu obrad komisji ogólnopolskiego konkursu mediów szkolnych i młodzieżowych

16. MAM Forum Pismaków

W skład komisji konkursowej weszli:

- Paweł Sito – prezes Fundacji Nowe Media (Warszawa) – przewodniczący

- Monika Toppich - redaktor naczelna magazynu "Outro"

- Marcin Grudzień - koordynator programu Młodzieżowej Akcji Multimedialnej, trener, Fundacja Nowe Media,

- Kamil Wiśniowski - redaktor naczelny magazynu "Outro"

KATEGORIA:

internetowa witryna szkoły – oficjalny serwis placówki, prezentujący jej działalność

Każdy z jurorów mógł przyznać od 0 do 6 pkt. za każde z następujących kryteriów:

- Estetyka wykonania (wszystkie elementy witryny – grafika, treść, etc. są spójne z sobą; serwis ma zrozumiałą nawigację umożliwiającą łatwe dotarcie do żądanych treści; strona nie zawiera pustych podstron lub błędnych linków; formatowanie tekstów na wszystkich podstronach witryny tworzy spójną całość).

- Wartość merytoryczna artykułów (wartość poznawcza informacji – czego użytkownik witryny dowie się o placówce po zapoznaniu się z serwisem; atrakcyjność ujęcia tematów).

- Poprawność językowa (teksty są poprawne pod względem językowym; nie zawierają błędów gramatycznych, leksykalnych, ortograficznych utrudniających komunikację).

- Wymiar społecznościowy witryny (grupa docelowa – twórcy serwisu jasno zdefiniowali grupę docelową; cel witryny – serwis zaspokaja istotne potrzeby grupy docelowej; przekazy kluczowe – przekazy promocyjne wzbudzają zainteresowanie, wyróżniają się pośród innych; sposób ulokowania strony internetowej w środowisku szkolnym; zaangażowanie partnerów zewnętrznych w budowę treści witryny, sposób komunikacji strony WWW ze środowiskiem – fora, komentarze, sondy, blogi, etc.).

- Innowacyjność (witryna wykorzystuje różne rodzaje mediów: nagrania dźwiękowe – reportaże dźwiękowe, podcasty, animacje, filmy, prezentacje i inne; serwis wykorzystuje różnego typu integracje z innymi portalami, np. Google Maps, Google Translate, etc. oraz sama umożliwia wykorzystanie np. protokołu RSS lub ATOM; zastosowanie atrakcyjnych form wizualnych w budowie strony WWW – zastosowanie różnego typu dodatków ułatwiających nawigację po stronie).

- Jakość techniczna (autorzy strony potrafią integrować różnego rodzaju komponenty, np. flash, html, muzyka, filmy i połączenia te nie powoduje żadnych błędów; strona jest zoptymalizowana: poprawnie funkcjonuje w różnych przeglądarkach).

1.    MISTRZ INTERNETU 2011 www.gimnazjum.hosti.eu (108 pkt.)

Publiczne Gimnazjum im. Biskupa Jana Chrapka w Jastrzębi

2.   WICEMISTRZ INTERNETU 2011 www.klik.gimnazjum27.wroc.pl (97 pkt.)

Gimnazjum nr 27 im. Ossolineum we Wrocławiu

3.    WICEMISTRZ INTERNETU 2011 www.sp3pabianice.pl (96 pkt.)

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Pabianicach