Programowanie w SP3

programowanie

kodowanie copy

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

ETwinning

logomale

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Projekty matematyczne

blok mat

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wolontariat

wolontariat copy

KHDK PCK przy SP3

 

Koło Honorowych

Dawców Krwi PCK przy SP3

khdk 

E-Podręczniki

e-podręczniki dla wszystkich klas

Lepsza Szkoła

ls

Dzien wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Dzien wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Święto Komisji Edukacji Narodowej

dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Wystawienie ocen półrocznych

:)
Dzień wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Dzień wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Dzień wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Zebrania

Zebrania w klasach IV - VI. W klasach I - III - 15 - 17.11.2016 r.
Zebrania półroczne

Zebrania w klasach IV - VI. W klasach I - III - 10 – 12.01.2017 r.
Ferie zimowe

FERIE 16 - 28 stycznia
Ferie wiosenne

Konsultacje

godz.18.00
Konsultacje

godz.18.00
Konsultacje

godz.18.00
Zebrania

godz.18.00
Zebrania

zebrania kl. IV – VI, godz.18.00
Zakończenie roku szkolnego. Rada Plenarna cz. 2

Klasy I - VI
Wystawienie propozycji ocen końcoworocznych

:)
Ferie wiosenne

ferie wiosenne 13 - 18 kwietnia
Rada Klasyfikacyjna

II półrocze
Rada Plenarna

cz.I
Rada Klasyfikacyjna

I półrocze
Rada Plenarna

I półrocze
Wystawienie propozycji ocen za I półrocze

:)
Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Zaloguj się

Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową

logo klikam z glowa

 

Uczniowie klasy IA wzięli udział w konkursie Reklam Społecznych "Tesco dla szkół". W tym roku odbywa się on pod hasłem "Przyszłość na talerzu" i składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie przewodnikiem był Julek - nastolatek "z przyszłości". To on prosił uczestników konkursu o pomoc w przekonaniu ludzi z przyszłości, że warto produkować jedzenie zamiast odżywiać się specjalnymi kapsułkami zastępującymi tradycyjne potrawy. Zadania jakie wykonali nasi pierwszoklasiści to:

1. "Od uprawy do potrawy"- dzieci dowiedziały się skąd pochodzą produkty spożywcze, jak się je produkuje oraz jakie potrawy można z nich przygotować. Musiały ułożyć drogę powstawania danego produktu, np. ryżu, herbaty, mleka, warzyw, oliwy, a następnie wykonać plakat przedstawiający potrawę z danym składnikiem.

2. "Etykiety"- dzieci poznały skład gotowych artykułów spożywczych na podstawie etykiet, które wcześniej zbierały. Uczyły się po co organizmowi węglowodany, białko czy tłuszcz i dlaczego należy zwracać uwagę na ich zawartość w produktach. Odszukiwały na etykietach niebezpieczne dla zdrowia substancje i dowiedziały się o związkach oznaczonych na opakowaniach literą E.

3. "Reklama" - tutaj dzieci miały do wyboru: wykonanie plakatu, filmu lub audycji radiowej. Klasa IA zdecydowała się właśnie na film. Podczas zajęć wypracowano scenariusz technikami twórczego myślenia, a wolny dzień w szkole spędzono na realizacji zadania. Film otrzymał tytuł "Testuj zdrowe". W nakręcaniu reklamy, jak i podczas wcześniejszych zadań udział wzięła cała klasa. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców udało się tego dokonać w zaledwie kilka godzin. To właśnie to zadanie zostało poddane głosowaniu internautów i ocenie jury.

Obecnie uczniowie realizują zadania z drugiego etapu konkursu. Tym razem przenieśli się do "laboratorium jedzenia". Mają już zrealizowane dwa zadania zespołowe, podczas których projektowali w programie graficznym i testowali pudełka na śniadanie oraz walczyli z "chlebowym potworem" (poprzez doświadczenia dzieci dowiedziały się dlaczego drożdże rosną, czy proces ich wzrastania można kontrolować i jaki gaz wydziela się podczas produkcji chleba). Przed nimi jeszcze trzy zadania zespołowe, wśród których jest m.in. festiwal kanapkowy. W tym etapie dzieci mogą w domach w ramach pracy domowej realizować zadania indywidualne, takie jak m.in.: segregacja śmieci, właściwe przechowywanie jedzenia, komponowanie zdrowego posiłku czy produkcja dżemu. Punkty zdobyte podczas realizacji zadań zespołowych i indywidualnych zostaną w kwietniu zamienione na kolejną nagrodę, którą można wybrać z listy nagród.

Warte zaznaczenia jest to, że klasa IA składa się wyłącznie z dzieci 6-letnich, które świetnie radzą sobie z zadaniami wyznaczonymi przez organizatorów konkursu. Pomysłodawcą i organizatorem wszystkich konkursowych działań uczniów jest wychowaczyni klasy IA, pani Agnieszka Herszel-Pościk.

Podziwiamy pomysłowość i zaangażowanie p. Agnieszki i jej uczniów. Serdecznie gratulujemy już zdobytych laurów w postaci nagrody specjalnej przyznanej przez jury konkursowe oraz trzymamy kciuki za wyniki kolejnego etapu.

 

Mali Odkrywcy w trakcie wykonywania niektórych zadań konkursowych.

 

tesco1

 

tesco2

 

tesco3

 

tesco4

 

tesco5

 

tesco6

 

tesco7

 

tesco8

 

tesco9

 

 

 

 Informacje i zdjęcia przekazała p. Agnieszka Herszel-Pościk.

 

l2

logomisztrzowkodowania

Projekty: Unijne, rządowe, granty

Kontakt

Informacje dot. przetwarzania
danych osobowych (.PDF 217 KB)

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Mikołaja Kopernika

ul. Mokra 28/34, 95 - 200 Pabianice

tel. cen. (42) 215-07-25, (42) 215-09-33.

fax (0-42) 226-48-54

e-mail:sekretariat@sp3pabianice.pl

Inspektor ochrony danych
Sylwester Krawczyk
e-mail: sylwester.krawczyk@outsourcing-iod.pl

Wspierają nas

 logo firmy Jumi   logo Polskiej Akcji Humanitarnej

logo teatru secret            logo Pracownia Alternetywnego Wychowania