W dniu 17 czerwca 2015 r. uczniowie klasy 4b pod opieką p. Anny Bujacz zaprezentowali tworzone na lekcjach matematyki projekty matematyczno-przyrodnicze pt. "Zakątki Polski opisane matematycznie".  Klasa została podzielona na 6 grup, które opracowywały jeden z dwóch tematów: "Latarnie polskiego wybrzeża" lub "Szczyty polskich gór". Na podsumowanie projektu zostali zaproszeni przedstawiciele klas szóstych wraz z nauczycielem. Widzowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści związanych z latarniami morskimi, oglądali zdjęcia najpiękniejszych szczytów górskich, ale również mogli rozwiązywać rebusy, krzyżówki i zadania matematyczne przygotowane przez samych czwartoklasistów. Każda występująca grupa nie tylko prezentowała plakat z niezbędnymi wiadomościami, ale pokazała również, osobiście przygotowaną makietę prezentujacą omawiane miejsca.

Po zakończeniu występów wszyscy obecni przystąpili do głosowania, które zostało przeprowadzone za pomocą elektronicznych pilotów IPS. Decyzją widzów wybrano trzy najlepsze prace, których autorzy otrzymali drobne upominki.

I miejsce - temat pracy "Bieszczady"

pierwsze

bieszczady

Makieta przedstawiająca najciekawsze miejsca w Bieszczadach. Oprócz wszystkich ważnych szczytów, znajdziemy na niej Zalew Soliński oraz schronisko Chatka Puchatka, pod strzechę którego można - dosłownie - zajrzeć i sprawdzić co jest w środku.

 

II miejsce - temat "Latarnie morskie"

drugie

latarnie

Na makiecie uczniowie umieścili własnoręcznie wykonane modele latarni morskich.

 

III miejsce - temat "Tatry"

trzecie

tatry

 

Gratulujemy zwycięzcom, ale również pozostałym uczestnikom projektu, gdyż wszystkie prezentacje były ciekawe, a wkład pracy w ich wykonanie budził na twarzach widzów niejednokrotnie zachwyt i niedowierzanie, że czwartoklasiści potrafią być aż tak kreatywni.

 

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii fotograficznej

Projekty: Unijne, rządowe, granty

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Mikołaja Kopernika

ul. Mokra 28/34, 95 - 200 Pabianice

tel. cen. (42) 215-07-25, (42) 215-09-33.

fax (0-42) 226-48-54

e-mail: sekretariat@sp3pabianice.pl

Informacje dot. przetwarzania
danych osobowych (.PDF 217 KB)

Inspektor ochrony danych
Sylwester Krawczyk
e-mail: sylwester.krawczyk@outsourcing-iod.pl

Wspierają nas

 logo firmy Jumi   logo Polskiej Akcji Humanitarnej

logo teatru secret            logo Pracownia Alternetywnego Wychowania