W ramach Programu mPotęga Fundacja mBanku oraz Fundacja Dobra Sieć zorganizowały Konkurs grantowy dla  klas 4 - 6 szkół podstawowych.

Program grantowy „mPotęga” zorientowany jest na popularyzację matematyki wśród młodych ludzi. Ma na celu zainspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali schematy, rutynę i zachęcali swoich uczniów do przygody z matematyką.

Z przyjemnością przekazuję informację, że projekt autorstwa p. Renaty Nowak, nauczyciela matematyki i informatyki w SP 3, znalazł się w grupie: "Najwartościowsze projekty", wskazanej przez Kapitułę oceniającą wnioski oraz internautów. Oznacza to, że szkoła otrzyma dofinansowanie w kwocie 2000 - 5000 zł  na jego realizację. Dokładna kwota zostanie poznana wkrótce.

"Myslenie ma przyszłość - WebQuest" to tytuł nagrodzonego projektu, który będzie realizowany od września do końca listopada w klasach szóstych. Ma na celu rozwinięcie zdolności matematycznych – logicznego, strategicznego myślenia, doskonalenie umiejętności rachunkowych, rozwój wyobraźni; nauczenie efektywnego korzystania z zasobów informacyjnych świata, wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie uczenia się; zachęcenie do samodzielnego działania; wskazanie sposobów spędzania wolnego czasu przy komputerze, z rodziną czy rówieśnikami. Będzie realizowany innowacyjną metodą nauczania - WebQuest.