Dzień 19 lutego 2015 r. na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia 10 uczniów realizujących projekt grantowy "Myślenie ma przyszłość", wraz z opiekunami, zostało zaproszonych* przez mFundację, która we współpracy z Fundacją Dobra Sieć jest organizatorem programu mPotęga, do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na Piknik Matematyczny.

cnk

"Jak mówi Paweł Łukasiak założyciel Fundacji Dobra Sieć: W czasie naszego Święta Matematyki  podsumowalismy 33 projekty z dwóch województw – łódzkiego i mazowieckiego – w których wzięło udział ponad 5,5 tys. uczestników. Zaprosiliśmy do Centrum Nauki Kopernik naszych małych i większych uczestników projektów, aby mogli podzielić się wrażeniami z udziału w nietypowych lekcjach matematyki."**

Uroczystość została podzielona na 3 części. Najpierw została podsumowana I edycja programu mPotęga w czasie której usłyszeliśmy od organizatorów programu wiele ciepłych słów na temat wkładu naszej pracy w tworzenie "niebanalnych, wyjątkowych, otwierających głowy młodszych i starszych uczniów na piękno liczb"** zajęć projektowych. Następnie usłyszeliśmy, że kilka projektów uznano za szczególnie nowatorskie i godne uwagi. Okazało się, że tym wyróżnionym projektem jest projekt autorstwa p. Renaty Nowak "Myślenie ma przyszłość - Webquest" realizowany przez SP3 Pabianice. Oprócz naszego projektu wyróżniono jeszcze: projekt "Liczby rządzą światem" Szkoły Podstawowej w Drwalewie oraz projekt "Polubić matematykę" Gimnazjum nr 5 w Radomiu. Autorki wyróżnionych projektów zostały poproszone o krótkie wystąpienie, w czasie którego opowiedziały o realizacji projektu w swych szkołach, a uczniowie z wyróżnionych szkół otrzymali upominki. Ogromnym zaskoczeniem była dla wszystkich obecnych wiadomość, że projekt z SP3 Pabianice otrzymuje nagrodę główną - grant na ponowną realizację zajęć, w tej samej wysokości co poprzednio, czyli 4700 zł. (pani Renata Nowak długo nie mogła uwierzyć w tak wielki sukces jej projektu Uśmiech)!

 

autorki_projektow

Autorki wyróżnionych projektów (od lewej - SP3Pabianice, Gim.5 Radom, SPDrwalewo)

 

wreczenie_nagrody Przekazanie nagrody dla naszych uczniów

 

nagroda

Nagrodzeni

 

cnk2

Grupa z PabianicUśmiech

 

Po gratulacjach, zdjęciach na ściance, wszyscy zebrani udali się na krótką przerwę, po której przeszliśmy do drugiego punktu programu Pikniku.

Tym razem "Unieśliśmy się na skrzydłach marzeń" w przenośni i dosłownie, oglądając pokaz i film w Planetarium. Zrobił on na nas niesamowite, niezapomniane wrażenie.

planetariumW Planetarium Niebo Kopernika

 

cnk3

Po powrocie z przestworzy rozpoczęliśmy indywidualne spotkania z eksponatami Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy doskonale się bawiliśmy i trzy godziny minęły w mgnieniu oka, żal było opuszczać elektronicznego poetę, czy rozstawać się z urokliwą harfą.

cnk4_copy

cnk5

cnk6

 

dziewczyny

 

Organizatorzy Pikniku na pożegnanie przygotowali dla nas kolejną niespodziankę. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowe gadżety - brulion i układankę, a szkoła 4 gry planszowe "Pioniersi - gra obywatelska". Jest to wyjątkowa gra planszowa. Gracze podróżują po 12 miejscach w Polsce zbierając wiedzę, umiejętności i talenty, aby osiągnąć wyznaczony cel - uzyskać stypendium, dostać się na studia, otrzymać certyfikat wolontariusza. Gra powstała w ramach projektu "Gra obywatelska" realizowanego przez Fundację Dobra Sieć wraz z Partnerami.

upominki_copy

Upominki dla wszystkich obecnych uczestników Pikniku Matematycznego

upominki2

Upominki dla uczniów, do wykorzystania w szkole

upominki

Pozostajemy pod wielkim wrażeniem zaangażowania organizatorów i wolontariuszy w przebieg Święta Matematyki. W Centrum Nauki Kopernik czuliśmy się jak wyjątkowi goście i na długo będziemy w myślach wracać do przeżytych wspólnie chwil.

Gorąco dziękujemy mFundacji oraz Fundacji Dobra Sieć i wszystkim wolontariuszom za ten wspaniały dzień!

 

fotorelacja

 

________

* uczestnicy Pikniku Matematycznego nie ponosili żadnych kosztów związanych z wyjazdem czy zwiedzaniem. O wszystko zadbali organizatorzy: mFundacja oraz Fundacja Dobra Sieć.

** źródło strona programu mPotęga

 

 

logo_copy_copy

 

Projekty: Unijne, rządowe, granty

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Mikołaja Kopernika

ul. Mokra 28/34, 95 - 200 Pabianice

tel. cen. (42) 215-07-25, (42) 215-09-33.

fax (0-42) 226-48-54

e-mail: sekretariat@sp3pabianice.pl

Informacje dot. przetwarzania
danych osobowych (.PDF 217 KB)

Inspektor ochrony danych
Sylwester Krawczyk
e-mail: sylwester.krawczyk@outsourcing-iod.pl

Wspierają nas

 logo firmy Jumi   logo Polskiej Akcji Humanitarnej

logo teatru secret            logo Pracownia Alternetywnego Wychowania