mFundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_rgb_copy

W szkole trwa realizacja nagrodzonego projektu grantowego "Myślenie ma przyszłość - WebQuest. Szóstoklasiści przez klika tygodni zmagali się z matematycznymi łamigłówkami. W każdej klasie zostały wylosowane po dwie grupy pracujące nad tangramem, kwadratami magicznymi, sudoku lub problemem wież z Hanoi. Łącznie w projekcie uczestniczy 40 grup czyli 120 osób (nie licząc rodzin i znajomych ;) ). W trakcie pracy okazywało się, że znane  łamigłówki to skomplikowane zagadnienia matematyczne, a im bardziej zagłębimy się w ich tematykę, tym większą ilością tajemnic nas zaskakują.

Uczestnicy projektu zużyli wiele kartek papieru, kredek, długopisów i ołówków, ale również zapełnili serwery gigabajtami danych w postaci zdjęć i własnych filmów instruktażowych, także wirtualna chmura pęcznieje już od ilości umieszczonych w niej prezentacji.

DSC_9923

kwadraty

wieza

P1010444

 

Spędzono też wiele godzin przed komputerami, by poznawać online swoje łamigłowki

To filmik z bloga Filipa i Alana

  

A tutaj znajdziecie Galerię Kwadratów wykonaną przez Olę, Natalię i Zuzannę prowadzące ten blog

Schowek01

Marysia zrobiła film instruktażowy nt. tangramu i zamieściła go na swym blogu

fil

Gabrysia z Asią stworzyły romantyczny blog, na którym poznacie legendę o tangramie

opowiesc

 

 

Czasami nie było łatwo i wydawało się, że ogrom pracy i problemy sprzętowe przytłoczą nas wszystkich...

DSC_9922

 

Jednak uczestnicy projektu pokazywali swe "zawsze zwycięskie, waleczne, rycerskie" serca!

 

Dzielną ekipę przy pracy zobaczymy na blogu, który prowadzą Jasiek, Kuba i Michał.

 

To maleńka część pracy uczniów, którą tutaj prezentuję. Zachęcam internautów do zapoznania się z blogami wszystkich grup projektowych. Gdy będziecie przeglądać prace naszych szóstoklasistów, bardzo proszę, zwróćcie uwagę na to, że to w 99% pierwszy samodzielny kontakt uczniów z webmasterstwem, a warunki pracy w szkole, ze wzgledu na wiek i ilość sprzętu komputerowego, są naprawdę bardzo trudne.

Zdjęcia, które zamieszczam w tym artykule nie są moją własnością i pochodzą z blogów prowadzonych przez grupy projektowe.

Linki do wszystkich blogów znajdziecie na stronie projektowej www.projekt-sp3

Drodzy szóstklasiści! Jesteście dzielnymi i wytrwałymi współpracownikami. Jestem pod wielkim wrażeniem waszej kreatywności i pracowitości!

Dziękuję Wam Kochani!

autorka projektu Renata Nowak

Projekty: Unijne, rządowe, granty

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Mikołaja Kopernika

ul. Mokra 28/34, 95 - 200 Pabianice

tel. cen. (42) 215-07-25, (42) 215-09-33.

fax (0-42) 226-48-54

e-mail: sekretariat@sp3pabianice.pl

Informacje dot. przetwarzania
danych osobowych (.PDF 217 KB)

Inspektor ochrony danych
Sylwester Krawczyk
e-mail: sylwester.krawczyk@outsourcing-iod.pl

Wspierają nas

 logo firmy Jumi   logo Polskiej Akcji Humanitarnej

logo teatru secret            logo Pracownia Alternetywnego Wychowania