logo_kangourou

Tradycyjnie już od wielu lat pierwszy dzień wiosny to termin przeprowadzania międzynarodowego konkursu "Kangur Matematyczny". W tym roku wzięło w nim  udział w całej Polsce 319 134, a w naszej szkole164 uczniów.

 

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

Żaczek 

klasy 2 szkół podstawowych;

Maluch 

klasy 3 i 4 szkół podstawowych;

Beniamin 

klasy 5 i 6 szkół podstawowych;

Kadet 

klasy I i II gimnazjów;

Junior 

klasy III gimnazjów, I liceów i techników,
I, II, III zasadniczych szkół zawodowych;

Student 

klasy II i III liceów i techników oraz IV techników.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.
Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.
Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Aż 16 naszych uczniów uzyskało wyróżnienia  od organizatorów konkursu.

Kategoria Żaczek – klasy 2

Jakub Nowakowski

Karol Woźniak

Filip Podgrodzki

Martyna Antczak

Aleksander Kozak

Kategoria Maluch – klasy 3

Cyprian Szczepaniak

Patryk Karasiński

Kategoria Maluch – klasy 4

Zuzanna Peć

Mateusz Grzelik

Patrycja Włodarczyk

Julian Antczak

Amadeusz Podgrodzki

Jan Sztranek

Kategoria Beniamin – klasy 5

Łukasz Podczaski

Michał Kowalski

Kacper Seroczyński

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe o tematyce matematycznej.

Serdecznie gratylujemy i życzymy Wam dalszych sukcesów w zmaganiu się z zawiłościami matematyki.

Projekty: Unijne, rządowe, granty

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Mikołaja Kopernika

ul. Mokra 28/34, 95 - 200 Pabianice

tel. cen. (42) 215-07-25, (42) 215-09-33.

fax (0-42) 226-48-54

e-mail: sekretariat@sp3pabianice.pl

Informacje dot. przetwarzania
danych osobowych (.PDF 217 KB)

Inspektor ochrony danych
Sylwester Krawczyk
e-mail: sylwester.krawczyk@outsourcing-iod.pl

Wspierają nas

 logo firmy Jumi   logo Polskiej Akcji Humanitarnej

logo teatru secret            logo Pracownia Alternetywnego Wychowania