:)

Zaloguj się

Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową

logo klikam z glowa

W dniu 27 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się turniej szkół podstawowych w mini koszykówce dla chłopców klas IV i młodszych "Trójka kosz 2016". Turniej został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów z Gimnazjum nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała p. Ewa Gralak jako gospodarz turnieju i p. Dorota Lewandowska koordynator projektu.

Uczniowie Gimnazjum nr 3 realizujący projekt w czasie trwania turnieju pełnili rolę organizatorów, prezenterów zawodów jak i sędziów. Również w rolę sędziów wcielili się koledzy z klasy 3d trenujący koszykówkę w Pabianickim Klubie Koszykówki 99.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny z SP 1, SP 5, SP 14, SP 17 oraz SP 3 - dwa zespoły. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, które grały systemem "każdy z każdym".

W finale o piąte miejsce rywalizowała SP3 II i SP5 (5:6), o trzecie walczyli gracze z SP1 i SP17 (0:12) a o pierwsze miejsce SP3 I i SP14 (2:17).

Mecze były bardzo zacięte i miały wyrównany poziom. Uczestnicy zawodów walczyli do samego końca, walka między nimi była bardzo zacięta ale wszyscy zawodnicy przestrzegali zasady fair-play na co szczególnie zwracali uwagę sędziowie. Po zakończeniu wszystkich meczy odbyło się podsumowanie i zakończenie turnieju, które poprowadzili uczniowie z Gimnazjum nr 3 oraz dyrektor SP nr 3 p. Waldemar Flajszer. Na zakończenie zawodów głos zabrali przybyli trenerzy z PKK 99, którzy zachęcali młodych chłopców do trenowania koszykówki. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła SP 14, drugie miejsce SP 3 I, trzecie miejsce SP 17, czwarte miejsce SP 5 i szóste miejsce SP 3 II.

Dzięki Radzie Rodziców SP 3 i Urzędowi Miasta Pabianic, którzy ufundowali nagrody każda z drużyn dostała dyplom i piłkę do koszykówki dla szkoły. Drużyny, które zajęły miejsca jeden - trzy otrzymały medale i piłki dla każdego ucznia do gry w koszykówkę. Natomiast zespoły, które wywalczyły miejsca cztery - sześć otrzymały słodycze.

GRATULUJEMY !

Uczniowie z Gimnazjum nr 3 realizujący projekt edukacyjny duże podziękowania kierują na ręce nauczycielki wychowania fizycznego SP3 p. Ewy Gralak za pomoc i możliwość zorganizowania turnieju w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach.

Dziękują również nauczycielom i uczestnikom zawodów za chęć wzięcia w nich udziału i trud włożony w realizację zadania.