Gdy w czerwcu 2017 r. do szkoły dotarło pismo następującej treści:

„Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje zorganizowanie uroczystego podsumowania pierwszego etapu pilotażu we wrześniu 2017 roku. Na uroczystość zostanie zaproszona i wyróżniona jako reprezentant jedna szkoła z każdego województwa. Kryterium wyboru będzie aktywność we wdrażaniu innowacji oraz różnorodność podejmowanych działań udokumentowana poprzez upowszechnianie informacji na stronach szkolnych (lub innych)[…]”

nikt nie przypuszczał, że szkołą zaproszoną na tę uroczystość, reprezentująca województwo łódzkie,  będzie SP 3 z Pabianic.

W SP nr 3 w Pabianicach jest realizowana innowacja programowa „Programowanie dla każdego” napisana przez p. wicedyrektor Marzennę Majchrzak, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i informatyki oraz p. Renatę Nowak, nauczyciela matematyki i informatyki.

Wszystkie działania podejmowane w ramach realizacji powyższej innowacji oraz całej akcji wprowadzania programowania do nauczania, opisywane były na specjalnie w tym celu założonym przez p. Nowak blogu „Programowanie w Szkole Podstawowej”.

Kilka dni temu p. Dyrektor otrzymał pismo z Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którym zostaje poinformowany o wyróżnieniu naszej szkoły w akcji wprowadzania Pilotażu Progr4amowania.

listmeninnowacja

 

Autorki innowacji zostały zaproszone na uroczyste podsumowanie  pierwszego etapu pilotażu, które odbędzie się w Warszawie, 28 września tego roku. Uroczystości wręczenia wyróżnień i nagród dla najlepszych szkół w Polsce towarzyszyć będzie dwudniowa konferencja naukowa dotycząca eTwinningu i programowania.

 

 

Zapisz