Z radością przekazujemy informację, że Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach zdobyła grant w ogólnopolskim konkursie grantowym Fundacji mBanku "mPotęga".

Autorem projektu edukacyjnego, który został przez Kapitułę nagrodzony grantem jest pani Renata Nowak, nauczycielka matematyki i informatyki w SP 3. Projekt będzie realizowany przez panią Nowak od połowy września do końca roku 2017 w klasach czwartych na lekcjach matematyki. Łączy on naukę matematyki z robotyką i szerokim wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Uczniowie w codziennej pracy wykorzystywać będą roboty edukacyjne OzoBot, zamieszczać własne zadania na klasowych padletach, a niektóre z nich będą musieli odnaleźć i odkodować, gdyż zostaną one zakodowane przez nauczyciela za pomocą kodów QR. Nauczyciel na bieżąco będzie prowadził specjalnie utworzony blog matematyczny, na którym będą publikowane relacje z prowadzonych zajęć.

"Matematyczne rozgrywki z kodowaniem i programowaniem" to trzeci projekt edukacyjny napisany przez panią Renatę Nowak i nagrodzony grantem.

O programie mPotęga

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu.

Program obejmuje dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. O granty mogą ubiegać się szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie, biblioteki publiczne, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne.

Program grantowy mPotęga, został  wyróżniony statuetką Złotego Bankiera w plebiscycie „Bankiera” i „Pulsu Biznesu” w kategorii „Bank odpowiedzialny społecznie” za rok 2016.
Co roku setki nauczycieli matematyki z całego kraju biorą udział  w mPotędze, a to wszystko po to, by zachęcić dzieci i młodzież do matematyki i wzbudzić w nich zainteresowanie tym przedmiotem.