Czekając na święta, uczymy dzieci programować – zakodowany kalendarz adwentowy

Pani Renata Nowak i pani Grażyna Rosiak przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „Czekając na święta, uczymy dzieci programować – zakodowany kalendarz adwentowy”, której organizatorami są firma Edusense oraz p. Anna Świć  autorka bloga „Kodowanie na Dywanie” .

Uczestnicy projektu, zgodnie z regulaminem, musieli wykonać własne kalendarze adwentowe, w których są zakodowane zadania na wszystkie dni adwentu. Zadania dotyczą programowania lub kodowania offline. Wykonują je uczniowie z różnych klas. Pani R. Nowak codziennie zamieszcza obowiązkowe relacje z wykonania kolejnego zadania  na Facebookowym profilu grupy „Uczymy Dzieci Programować”.

 

Zakodowany kalendarz adwentowy – matematyka
Zakodowany kalendarz adwentowy – informatyka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie wykonywali m.in. takie zadania:

Czapka Mikołaja – trasa dla Ozobota z wykorzystaniem polecenia „szukaj linii po prawej/lewej stronie”

Ozobot na matematyce – droga, prędkość, czas

Ozobot na matematyce – obliczenia kalendarzowe

Trasa dla Ozobota – Slalom gigant

Trasa dla Ozobota – Mój wymarzony prezent

Trasa dla Ozobota – Zegar

Trasa dla Ozobota – Łyżwiarstwo figurowe

Kodowanie obrazów o tematyce zimowej