Scratch Day 2017, czyli „Majowe spotkania ze Scratchem w SP3”

W tym roku obchodzimy dziesiąte urodziny programu Scratch. Przyłączyliśmy się do społeczności Scratch, która przez cały maj organizuje różne wydarzenia promujące program, czyli tzw Scratch Day. Byliśmy jedną ze 110 szkół w Polsce, i jedną z nielicznych w województwie, która zgłosiła swój udział w Scratch Day 2017.

Wszyscy szóstoklasiści w ramach lekcji zajęć komputerowych zostali wprowadzeni w środowisko Scratch. Napisali swój pierwszy program, poznali zasady pozycjonowania duszka na scenie, zastosowali pętle warunkowe, zmiany kostiumów.

Jednym z pierwszych programów wprowadzających w świat Scratch był program, w którym duszek rysuje piramidę. Zastosowaliśmy w nim pętlę „powtórz” zastępującą wielokrotne powtarzanie tych samych czynności.

piramida

scratchday

W czerwcu nie przerywamy naszej przygody ze Scratchem. Na zajęciach komputerowych uczniowie klas szóstych będą pisali program swej pierwszej gry komputerowej!

Zapisz