Godzina Kodowania 2016 – KODOWANIE z MIKOŁAJEM

 

Podczas Godziny Kodowania dużą aktywność uczniów odnotowano 6 grudnia.

Sześciolatki z klasy Ia bawiły się programowaniem wcielając się w postać Bee-Bot. Najpierw same ustalały drogę pszczółki, by mogła ona dotrzeć do celu (wykorzystano mapę ze scenariusza nr 1 „Doprowadź do celu – twórcze opowieści” , a następnie osobiście sprawdzały, czy wytyczona trasa jest właściwa. Uciechy było mnóstwo…

Natomiast grupy uczniów klas piątych (5a, 5b, 5c) kodowały przez godzinę w ciągu szóstego, siódmego i ósmego dnia grudnia. Nazwaliśmy tę akcję „Kodowanie z Mikołajem”, ponieważ wielu „Mikołajów” garnęło się do kodowania z wykorzystaniem materiałów na stronie: http://godzinakodowania.pl/node/7. Jedni kodowali indywidualnie, a inni z pomocą kolegów. Kilku „Mikołajów” doprowadziło swą pracę do końca uzyskując certyfikat, a inni … muszą jeszcze trochę poćwiczyć. J

 Spójrzmy na fotoreportaż z zajęć przeprowadzonych przez p. Marzennę Majchrzak.