Code Week zakończony

Code Week 2016 zakończony, ale przygoda z programowaniem w SP3 trwa nadal. Szóstoklasiści tworzą na Khan Academy własne projekty  w JavaScript, część uczniów rozpoczęła nowy kurs „Wprowadzenie do zmiennych”.

Ogółem zgłoszono z naszej szkoły 28 eventów związanych z programowaniem. Było kodowanie na dywanie, czyli nauka programowania bez komputera, był Robodance Ode to Code, czyli zaprogramowany taniec, spacer  z kodem po mieście, nauka programowania robota i oczywiście dziesiątki   godzin w pracowni komputerowej spędzonych w środowisku Scratch oraz Khan Academy, na stronach platformy code.org z bohaterami gry Minecratf.

Uczniowie wypowiadają się bardzo pozytywnie na temat przeprowadzonych akcji związanych z programowaniem. Uważają, że stworzyliśmy im możliwość nauczenia się czegoś nowego, poznania innej strony informatyki, komputera, że każdy uczeń otrzymał szansę rozwoju nowych zainteresowań.