Scratch i Ve

W środę 19 października uczniowie klasy Ve uczestniczyli w webinarze Instytutu Badawczego Nask „Zaprogramuj swojego pierwszego robota”. Robotów nie posiadamy, ale zainteresowanie uczniów było duże, szczególnie wtedy, gdy prowadzący spotkanie podał informację o możliwości sterowania robotem za pomocą kodu napisanego w programie Scratch. O tym programie moi uczniowie już słyszeli, choć na razie nie mieli okazji z nim pracować (w IV klasie nie ma zajęć komputerowych, a w klasie V jest tylko jedna godzina, więc odbyło się dopiero 5 lekcji.)

Uczniowie otrzymali propozycję przyjścia w czwartek przed lekcjami na zajęcia dodatkowe, na których poznają program Scratch.

Przyszło 14 z 25 osób!

Pracowaliśmy z programem offline. Uczniowie poznali okno programu, dowiedzieli się jak wstawić nowego duszka lub inne tło, po co duszek ma kostiumy i jak je zmieniać. Wspólnymi siłami stworzyliśmy taki oto „Podwodny świat”. Oczywiście pomysłów było bardzo dużo i będziemy projekt udoskonalać. 🙂