ETwinning

logomale

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Programowanie w SP3

programowanie

kodowanie copy

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

pilotaz programowania

l2

Projekty matematyczne

blok mat

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wolontariat

wolontariat copy

KHDK PCK przy SP3

 

Koło Honorowych

Dawców Krwi PCK przy SP3

khdk 

Zaloguj się

pilotaz

 

/AKTUALIZACJA, 27 WRZESNIA 2017 R/.

WYROZNIENIEMEN

 

 

/Aktualizacja/

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach znalazła się na opublikowanej przez Kuratorium Oświaty w Łodzi liście szkół zakwalifikowanych do udziału w programie: „Pilotażowe wdrożenie programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne oraz programy autorskie w szkołach”.

 

Autorkami zgłoszonej z SP3 innowacji pedagogicznej "Programowanie dla każdego" są dr Marzenna Majchrzak i mgr Renata Nowak.

Innowacja ta jest realizowana od września 2016 r. we wszystkich klasach piątych (pierwszy rok nauczania zajęć komputerowych w II etapie kształcenia). W następnym roku szkolnym będzie kontynuowana w klasach szóstych.

Celem pilotażu jest testowanie dostępnych rozwiązań wprowadzających nauczanie programowania do edukacji formalnej, w tym programów nauczania opartych na projekcie nowej podstawy programowej, rekomendowanie do powszechnego wdrożenia najskuteczniejszych metod i technik kształcenia i samokształcenia uczniów i nauczycieli oraz uruchomienie narzędzi wsparcia dla nauczycieli informatyki i edukacji wczesnoszkolnej ułatwiających samokształcenie, kształcenie wzajemne oraz inne formy doskonalenia zawodowego.

 

Więcej na temat pilotażu na stronie MEN

 

 SZCZEGÓŁOWE RELACJE Z REALIZACJI PILOTAŻU W NASZEJ SZKOLE ZAMIESZCZONE ZOSTAŁY

NA NASZYM BLOGU PROGRAMOWANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Projekty: Unijne, rządowe, granty

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Mikołaja Kopernika

ul. Mokra 28/34, 95 - 200 Pabianice

tel. cen. (42) 215-07-25, (42) 215-09-33.

fax (0-42) 226-48-54

e-mail: sekretariat@sp3pabianice.pl

Informacje dot. przetwarzania
danych osobowych (.PDF 217 KB)

Inspektor ochrony danych
Sylwester Krawczyk
e-mail: sylwester.krawczyk@outsourcing-iod.pl

Wspierają nas

 logo firmy Jumi   logo Polskiej Akcji Humanitarnej

logo teatru secret            logo Pracownia Alternetywnego Wychowania