fot_szkolne1
fot_szkolne3
fot_szkolne5

lego3

Na dobre "rozkręciło się" w naszej szkole funkcjonowanie koła konstruktorskiego LEGO przeznaczonego dla uczniów klas 4-6. Wczoraj 13 uczniów podzielonych na 3 grupy realizowało różne zadania...

Najmłodsi zapoznawali się z zawartością zestawów LEGO Education, oraz poznali zasady programowania poszczególnych modułów. Bardziej zaawansowani uczniowie pracowali nad budową helikoptera wg autorskiego projektu, a także maszyny do przenoszenia klocków. Wszystkie działania zakończyły się sukcesem i poczuciem satysfakcji. Od początku września uczniowie zbudowali już kilka na prawdę zaawansowanych maszyn i robotów, a przed nami kolejne projekty.

Zajęcia konstruktorskie LEGO odbywają się w ramach projektu ministerialnego "Labolatoria przyszłości". To inicjatywa skierowana do szkół mająca na celu rozwój kreatywności, zainteresowań, oraz talentów uczniów w ciekawy i nowoczesny sposób.

Zajęcia odbywają się w środy, co dwa tygodnie w godzinach 14:35-16:05 w sali A10. Prowadzącym jest Pan Adam Jurga.

Najbliższe spotkania grupy młodych konstruktorów odbędą się 24 listopada.

Zapraszamy zainteresowanych uczniów !!!

Laboratoria Przyszłości - koło konstruktorskie