"Dzień Edukacji Narodowej w naszej tradycji jest świętem narodowym. Z kilku powodów. Wychowywanie młodzieży, przekazywanie jej wiedzy, jest kwintesencją narodowej tożsamości Polaków. Celebrowanie święta wynika również z odpowiedzialności państwa za poziom edukacji i rozwój duchowy społeczeństwa. To nasz obowiązek kształcić młodzież najlepiej, jak potrafimy. I dziś państwo polskie wyraża Państwu uznanie i wdzięczność – powiedział wojewoda Zbigniew Rau do przybyłych na uroczystość nauczycieli."

wojewodzkie

 

18 października 2017 r. Łódzki Kurator Oświaty dr Grzegorz Wierzchowski wyróżnił nauczycieli medalami Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Jedną z wyróżnionych osób jest Pani Kierownik naszej Szkolnej Świetlicy mgr Katarzyna Miękina, która otrzymała najwyższe odznaczenie w dziedzinie oświaty - Medal Komisji Edukacji Narodowej.

 

kasia

Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni, że wyróżnienie takiej rangi trafia do rąk nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach.