fot_szkolne1
fot_szkolne3
fot_szkolne5

Sukcesy uczniów

Każdego roku uczniowie SP3 zdobywają dziesiątki pucharów, dyplomów i wyróżnień.

Więcej o sukcesach uczniów

Wyróżnienia dla szkoły

Certyfikat Nieprzeciętnej Podstawówki, Wicemistrz Internetu 2011, Najlepszy Dyrektor Szkoły Podstawowej.

Więcej o wyróżnieniach

Multimedia

Multimedialna opowieść o powstawaniu naszej szkoły oraz wirtualny spacer po SP3.

Oglądaj montaż zdjęć

Galeria dyplomów

Niektóre z dyplomów zdobytych przez uczniów SP3

Obejrzyj galerię dyplomów

Wyróżnienia dla szkoły

odznaczenie

14 października 2016 r. w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 mgr Waldemar Flajszer został uhonorowany najwyższym odznaczeniem w dziedzinie oświaty i wychowania - Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

medalKEN

Medal Komisji Edukacji Narodowej to polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.

Medalowi patronuje Komisja Edukacji Narodowej – pierwszy w Polsce i Europie centralny organ władzy oświatowej, powołany przez Sejm 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego.

Medal Komisji Edukacji Narodowej ustanowiony został ustawą z dnia 27 kwietnia 1956 r. o prawach i obowiązkach nauczycieli, która przewidywała, że medal ten nadawany będzie „osobom zasłużonym dla oświaty i wychowania, w szczególności za działalność w zakresie piśmiennictwa, nauk pedagogicznych, programów, podręczników i pomocy naukowych” (art. 31 ust. 2). Medal został utrzymany w aktualnie obowiązującej ustawie z 26 stycznia 1982 – Karta Nauczyciela, która określiła, że Medal Komisji Edukacji Narodowej nadawany będzie nauczycielom i innym osobom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

odznaczony

Serdecznie gratulujemy Panu Dyrektorowi takiego wyróżnienia.

1 czerwca został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów szkół podstawowych zorganizowany przez Fundację „Uniwersytet Dzieci” dotyczący ochrony środowiska i polegający na zaprojektowaniu otoczenia przyjaznego ludziom i zwierzętom.

Konkurs w ramach projektu „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych” był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i trwał od 1 lutego do 1 czerwca br. Jego tematyka dotyczyła kwestii ochrony środowiska i koegzystencji ludzi i zwierząt we wspólnej przestrzeni. Główne zadanie polegało na stworzeniu makiety - zaprojektowaniu przestrzeni najbliższego otoczenia, tak by było ono przyjazne i ludziom, i środowisku. Uczestnicy konkursu otrzymali specjalne materiały pomagające w stworzeniu takiego projektu. Zanim jednak uczniowie mogli przystąpić do pracy, realizowali lekcję na podstawie scenariusza wprowadzającego w tematykę zrównoważonego rozwoju:

dla klas I-III: Jak żyć w zgodzie ze zwierzętami?

dla klas IV-VI: Jak człowiek może uratować zagrożone gatunki?

Efektem przeprowadzonej lekcji oraz stworzonej makiety były zdjęcia gotowego projektu wraz z opisem zaproponowanych rozwiązań. Wszystkie przesłane prace oceniało jury, w skład którego wchodzili przedstawicielka Niemieckiej Fundacji Federalnej Środowisko Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU), przedstawiciele wydawnictwa SIGMA, miesięcznika AURA, doradcy metodyczni oraz egzaminatorzy OKE Kraków i Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Wyłonienie laureatów było bardzo trudnym zadaniem. Do najważniejszych kryteriów oceny prac zaliczały się: oryginalność pracy, autorski charakter koncepcji opracowania, walory merytoryczne oraz zrozumiały język przekazu.

Prace konkursowej przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów: makiety zostały stworzone z najróżniejszych materiałów i zawierały mnóstwo szczegółowych elementów. Projekty najbliższej okolicy okazały się niezwykle kreatywne i prezentowały pomysłowe rozwiązanie zapewniające harmonię w przyrodzie. Organizatorzy otrzymali ponad 1000 zgłoszeń z całej Polski.

Klasa IA z naszej szkoły była najmłodszą z 10 najlepszych, wyróżnionych I miejscem klas.

ia

Ogromne brawa dla Was, drodzy pierwszoklasiści i wielkie wyrazy uznania dla Waszej Pani wychowawczyni Agnieszki Herszel-Pościk!

W ciągu jednego roku szkolnego zdobyliście dwa sukcesy na skalę ogólnopolską. Jesteście WSPANIALI! Gratulujemy!

Projekty unijne, granty

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika