fot_szkolne1
fot_szkolne2
fot_szkolne3
fot_szkolne3
fot_szkolne5


Sukcesy uczniów

Każdego roku uczniowie SP3 zdobywają dziesiątki pucharów, dyplomów i wyróżnień.

Więcej o sukcesach uczniów

Wyróżnienia dla szkoły

Certyfikat Nieprzeciętnej Podstawówki, Wicemistrz Internetu 2011, Najlepszy Dyrektor Szkoły Podstawowej.

Więcej o wyróżnieniach

Multimedia

Multimedialna opowieść o powstawaniu naszej szkoły oraz wirtualny spacer po SP3.

Oglądaj montaż zdjęć

Galeria dyplomów

Niektóre z dyplomów zdobytych przez uczniów SP3

Obejrzyj galerię dyplomów

 


Programowanie w SP3

programowanie

kodowanie copy

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

ETwinning

logomale

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Programowanie na matematyce

blok mat

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Świetlica szkolna

 

Wolontariat

wolontariat copy

KHDK PCK przy SP3

 

Koło Honorowych

Dawców Krwi PCK przy SP3

khdk 

E-Podręczniki

e-podręczniki dla wszystkich klas

e-book GWO /Matematyka/

e-booki Nowej Ery

Lepsza Szkoła

ls

Dzien wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Dzien wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Święto Komisji Edukacji Narodowej

dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Wystawienie ocen półrocznych

:)
Dzień wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Dzień wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Dzień wolny

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych tzw. "dyrektorski"
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Ferie świąteczne

:)
Zebrania

Zebrania w klasach IV - VI. W klasach I - III - 15 - 17.11.2016 r.
Zebrania półroczne

Zebrania w klasach IV - VI. W klasach I - III - 10 – 12.01.2017 r.
Ferie zimowe

FERIE 16 - 28 stycznia
Ferie wiosenne

Konsultacje

godz.18.00
Konsultacje

godz.18.00
Konsultacje

godz.18.00
Zebrania

godz.18.00
Zebrania

zebrania kl. IV – VI, godz.18.00
Zakończenie roku szkolnego. Rada Plenarna cz. 2

Klasy I - VI
Wystawienie propozycji ocen końcoworocznych

:)
Ferie wiosenne

ferie wiosenne 13 - 18 kwietnia
Rada Klasyfikacyjna

II półrocze
Rada Plenarna

cz.I
Rada Klasyfikacyjna

I półrocze
Rada Plenarna

I półrocze
Wystawienie propozycji ocen za I półrocze

:)
Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Ferie wiosenne

Zaloguj się

Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową

logo klikam z glowa

Filtr
  • W konkursie OMNIBUS organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Pabianicach zajęliśmy III miejsce.

    Reprezentowali nas:

    Miłosz SARNIK  6B

    Paweł POMORSKI 6C

    Kacper GERASIK 6E

    omnibus

    Serdecznie gratulujemy!

     

     

     

     

     

  • dni copy

    PONIEDZIAŁEK

    - Wystawa prac plastycznych dzieci – portrety patrona i komiksy zawierające scenki z jego
           życia na korytarzach szkolnych I i II piętra.

    WTOREK

    - Test wiedzy o życiu i działalności Mikołaja Kopernika dla uczniów klas IV-VI.

    - Uruchomienie prezentacji na temat Mikołaja Kopernika przy wejściu do budynku
         szkolnego- cykliczne pokazy.

    ŚRODA

    - Dzień Piernika - wszyscy uczniowie szkoły otrzymają toruńskie pierniczki.

    - Pierniki, przyniesione na Konkurs na Najciekawszy Piernik, zostaną wyeksponowane
         i będzie je można podziwiać na parterze.

    CZWARTEK

    - Apele w poziomach klas dla uczniów IV-VI połączone z prezentacją scenek o Koperniku
         i zawierające podsumowanie poszczególnych konkursów.

    - Konkurs na sobowtóra Mikołaja Kopernika.

    PIĄTEK

    - Apele w poziomach klas dla uczniów I-III.
           - Konkurs na sobowtóra Mikołaja Kopernika.

    - Podsumowanie poszczególnych konkursów.

  • Szanowni Państwo,

    10 maja 2017 r. ruszyła kolejna edycja konkursu "Nestle Porusza Polskę".
    W tym roku walczymy o siłownię plenerową na Bugaju, przy SP nr 17.
    W ramach wzajemnego wsparcia i współpracy przy tego typu realizowanych przedsięwzięciach, w imieniu Pani Dyrektor Ewy Bosiak oraz Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, zwracamy się do Państwa z prośbą o zaangażowanie się w głosowanie na ww. siłownię.


    Głosujemy poprzez stronę:
    https://www.nestleporusza.pl/glosowanie
    Musimy oczywiście się zarejestrować, zalogować i zagłosować na PABIANICE. Głosujemy codziennie z każdego adresu e-mail oraz z konta na facebooku.

    nestle

  • patron

    Z okazji rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika, która przypada na dzień 24 maja, Samorząd Uczniowski organizuje obchody DNIA PATRONA SZKOŁY. W związku z tym ogłaszamy kilka konkursów indywidualnych dla uczniów klas I – III i IV – VI:

    • Konkurs wiedzy o życiu i działalności Mikołaja Kopernika dla uczniów klas IV-VI, który odbędzie się 23 maja 2017 r. (zgłoszenia uczniów do 17.05.2017 u pedagogów szkolnych).
    • Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną na temat: „Życie i działalność Mikołaja Kopernika” dla uczniów klas IV – VI (prezentacje na płytach bądź pendrive’ach należy dostarczyć do dnia 17 maja 2017; najciekawsze prace zostaną przedstawione na apelach podsumowujących).
    • Konkurs plastyczny pt. „Portret Mikołaja Kopernika” dla uczniów klas I-III i IV-VI (prace na formacie A3 prosimy dostarczać do pedagogów do 17 maja 2017).
    • Konkurs na najciekawszy upieczony piernik dla uczniów klas I-III i IV-VI (pierniki należy dostarczyć do pedagogów szkolnych do dnia 24 maja 2017).
    • Konkurs na sobowtóra Mikołaja Kopernika (strój, charakteryzacja) dla uczniów
      klas I-III i IV-VI (prezentacje sobowtórów będą miały miejsce podczas apeli podsumowujących w dniu 25 maja 2017).
    • Konkurs na najciekawszy komiks o życiu Mikołaja Kopernika dla klas I-III i IV-VI (prace należy składać do pedagogów szkolnych do dnia 17 maja 2017).

    Dodatkowo wszystkie klasy IV-VI będą miały za zadanie przygotować i przedstawić na apelu podsumowującym obchody scenki z różnych dziedzin życia i działalności Mikołaja Kopernika. Tematyka scenek będzie wcześniej losowana przez przewodniczących klas.

    Apel podsumowujący odchody DNI PATRONA SZKOŁY odbędzie się w czwartek 25 maja 2017 r.

    REGULAMINY KONKURSÓW

     

     

     

     

    Zapisz

    Zapisz

  • HARMONOGRAM ZEBRAŃ KLASY IV – VI  09.05.2017r.

    Jeśli zebranie odbywa się w innym terminie – termin podany jest przy konkretnej klasie.

     

    Klasa

    wychowawca

    Forma spotkania

    Godzina/

    pracownia

    IV a

    p. Mariola Jarecka

    Zebranie

    08.05.2017r.

    18.00

    C 7

    IV b

    p. Anita Tołoczko

    Zebranie

    11.05.2017r.

    18.00

    C 8

    IV c

    p. Klaudia Biegańska

    zebranie

    18.00

    C 10

    IV d

    p. Danuta Sobczak

    Zebranie

    12.05.2017r.

    17.30

    B3

    IV e

    p. Jolanta Brzozowska - Kłys

    zebranie

    18.00

    B 5

    V a

    p. Ewa Gralak

    zebranie

    14.04.17r.

    18.00

    C 3

    V b

    p. Dorota Fibiger

    zebranie

    18.00

    C 6

    V c

    p. Edyta Saleta – Antol

    zebranie

    18.00

    C 9

    V d

    p. Maria Kubiak

    zebranie

    18.00

    B 2

    Ve

    p. Dagmara Grzywala

    zebranie

    18.00

    C 11

    VI a

    p. Aleksandra Kopka

    Zebranie

    08.05.2017r.

    18.00

    C 12

    VI b

    p. Anna Bujacz

    konsultacje

    18.00

    B 11

    VI c

    p. Mirosława Krotowska

    zebranie

    18.00

    B 1

    VI d

    p. Kamila Szczegodzinska

    konsultacje

    18.00

    B 6

    VI e

    p. Grzegorz Cymerman

    zebranie

    18.00

    C 2

       W dniu zebrań wszyscy nauczyciele będą obecni od 18.30 do 19.30 – wszyscy tzn. prowadzący zebrania, nauczyciele bez wychowawstw oraz Ci, którzy mają zebrania w innym terminie (o ile nie są na wycieczce).

     

     


     

  •  

    anastazja

     

     

     

    Anastasiia Kosechuk wzięła udział w zawodach Badminton Childen-s Day, odbywających się w Suchedniowie. Jak już nas Anastasiia przyzwyczaiła, i tym razem stanęła na podium. W kategorii wiekowej U13 zdobyła III miejsce w grze indwyidualnej oraz I miejsce w grze podwójnej.

    Gratulujemy!

     

     

    nastia copy copy copy copy

     

    nastia2 copy

     

  • Nasi uczniowie osiągnęli sukcesy w miejskim konkursie ekologicznym, który odbył się 25.05.2016 r w Szkole Podstawowej nr 8. O szkolnym etapie tego konkursu pisaliśmy tutaj.

    I miejsce zajął Julian Antczak. Nagrodę, w postaci teleskopu, otrzymał za wykonanie zagara z materiałów ekologicznych.

    III miejsce zajął Franciszek Bujacz, który wykonał lampę wiszącą z plastikowych łyżeczek. W nagrodę otrzymał atlas Ptaki Polski.

    Uczennice: Zofia Adamkiewicz, Maja Fejdasz oraz Patrycja Jończykza swoje kreacje otrzymały wróżnienie i pamiątkowe książki.

     

    ekologia2

     

    antczak

     

    franek

     

    Serdecznie gratulujemy!

     

     

     

     

     

     

  • su copy

     

    Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego powstał film promujący naszą szkołę.  Zdjęcia oraz montaż clipu autorstwa uczniów klasy 6e: Ani Sumary, Mateusza Grzelika i Adriana Michalaka pod kierunkiem p. Anity Tołoczko. Taniec do piosenki Pharell'a Williams'a "HAPPY" w wykonaniu uczniów pabianickiej SP3.

     

     

     

     

  •  

     

    W kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Zwierciadło Rzeczywistości 2016", który odbył się 18.05.2016 r. uczennica z kl. Vc Wiktoria Kubiak zdobyła II miejsce.

    Turniej jest adresowany do uczniów kl. V-VI szkół podstawowych i uczniów gimnazjów i corocznie odbywa się w sali widowiskowej MDK w Pabianicach.

    Wiktoria recytowała wiersz Elizy Rozdoby "Światowa Krowa".

    Do konkursu została przygotowana przez polonistkę p. Mariolę Jarecką.

     

    wiktoria

     

     

    Gratulujemy!

     

     

  •  

    Bardzo dobrą wiadomość otrzymaliśmy z UKS AZYMUT PABIANICE!

     

    Uczeń kl. VI D, Jan Sztranek, został uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Pabianic.

     

    Nagrody zostały wręczone podczas Gali Sportu, która odbyła się 10.05.2016 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach.

     

    sztranek

     

     

     

    Maria Pabich

    wiceprezes ds. wychowawczych

    UKS AZYMUT PABIANICE

     

     

     

    Serdecznie gratulujemy!

     

     

     

     

  •  

    nastia copy copy copy

    Trenerzy kadry narodowej dostrzegli wspaniałą grę w badmintona naszej uczennicy Anastasii Kosenchuk, która reprezentuje UKS "Korona" Pabianice i powołali ją do reprezentacji Polski na turniej Flora Cup 2016  Deutschlands größtes Badmintonturnier w Elmshorn koło Hamburga. Z UKS "Korona" powołanie otrzymał również Adrian Krawczyk.

    Ze strony klubudowiadujemy się między innymi, że "Anastasiia i Adrian zagrali w grupie U13m (klasa master -najwyższy poziom trudności w turnieju w danej kategorii wiekowej).Spisali się naprawdę świetnie, zdobywając medale we wszystkich typach gier. W turnieju wzięło udział ponad620 zawodników z ponad 100 klubów


    Oto wyniki trzydniowego turnieju:

     

    Gra mikstowa - Złoto - Anastasiia / Adrian

    Singiel - Złoto Anastasii oraz Brąz Adriana

    Debel chłopcy - Złoto - Adrian Krawczyk/Szymon Ślepecki (Głubczyce)
    Debel dziewczęta - Srebro - Anastasiia Kosenchuk/Julia Prokopczuk (Kędzierzyn Koźle)."

     

    n1

    n2

     

    n3

     

     

    GRATULUJEMY!

     

     

     


     

  • Przypominamy

     

    Najbliższe zebrania w klasach 4 - 6 zaplanowane są na 17 maja 2016 r. (konsultacji w maju nie ma).

    Rodzice uczniów klas piątych mają spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej o godz. 17.30 w szkolnej stołówce.

    Zebrania z wychowawcami rozpoczynają się o godz. 18.00

     


  •  

    Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

     

    Żaczek klasy 2 szkół podstawowych;
    Maluch klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
    Beniamin klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
    Kadet klasy I i II gimnazjów;
    Junior klasy III gimnazjów, I liceów i techników,
    I, II, III zasadniczych szkół zawodowych;
    Student klasy II i III liceów i techników oraz IV techników.

     

        Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.
    Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.
    Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.
    Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

        Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

    W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów.

     

    kangur2

    W tym roku do konkursu zgłosiło się tak wielu uczniów, że wszystkie pracownie (nawet komputerowa) zostały wykorzystane do pisania testu.

     

    W kategorii Żaczek - uczniowie klas II - z zadaniami konkursowymi zmierzyło się aż 69 uczniów.

    Najwyższe wyniki uzyskali:

     

    Michałowicz Kaja - 98,75 bardzo dobry

    Galczak Kuba - 91,25 bardzo dobry

    Gajda Maja - 82,5 wyróżniony

    Strąk Barbara - 82,5 wyróżniony

    Łyszkowski Jakub - 80,75 wyróżniony

    Kociszewski Leon - 80,00 wyróżniony

    Mikołajczyk Bartek - 80,00 wyróżniony

    Naroznik Rafał - 73,75 wyróżniony

    Łyszkowski Piotr - 72,50 wyróżniony

     

    W kategorii Maluch - klasa III - brało udział 39 uczniów.

    Wyróżnienia otrzymali:

     

    Guzikowski Jakub - 103,75

    Śmiałkowski Kacper - 93, 50

    Michalecki Dominik 89,50

     

    W kategorii klas czwartych - Maluch - startowało 30 uczniów.

    Najwyższe wyniki uzyskali:

     

    Nowakowski Jakub - 113,75 bardzo dobry

    Tyluś Mieszko - 108,7 wyróżniony

    Makowski Jakub -103,75 wyróżniony

    Łyszkowski Michał - 102,5 wyróżniony

    Woźniak Karol - 102,5 wyróżniony

    Podgrodzki Filip - 98,75 wyróżniony

    Kozak Aleksander - 97,5 wyróżniony

     

    W kategorii Beniamin - klasy V - startowało 48 uczniów.

    Wyróżnienie otrzymał tylko Szczepanik Cyprian - 105,75.

     

    W kategorii Beniamin - klasy VI - w konkursie wzięły udział 33 osoby.

    Wyróżnienia otrzymali:

     

    Glinkowski Piotr - 112,50

    Antczak Julian - 110,00

    Witkowski Maciej - 108,25

     

     

     Wyniki wszystkich uczestników:

     

    strona 1

    strona 2

    strona 3

    strona 4

    strona 5

     

     

     

     

     

     

  •  

    powiat

     

    Z radością informujemy, że nasi uczniowie zdobyli najwyższe laury w konkursach powiatowych.

     

    W IX Powiatowym Konkursie w formie Jednego Wiersza "Życie w poezję zaklęte"

    I miejsce zdobyła Aleksandra Stusio ucz. kl. 6d (opiekun p. Dorota Fibiger)

     

    W V Powiatowym Konkursie Czytelniczym "Piękno i różnorodność opisów przyrody w literaturze"

    I miejsce zdobył Adrian Michalak ucz. kl. 6e (opiekunp. Mariola Jarecka)

     

    stusio

     

    michalak

     

    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy

     

     

     

     

     

     

  • stzelectwo

     

    W Gimanzjun nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie V Powiatowego Turnieju Strzeleckiego.

    SP3 reprezentowali następujący uczniowie:

    1. Anna Szczęsna - VId

    2. Amelia Kaczyk -Ve

    3. Hubert Wojciechowski - Ve

    4. Jakub Jabłoński - Ve

     

    Nasza drużyna wywalczyła III miejsce w kategorii szkół podstawowych!

     

    Serdecznie gratulujemy zawodnikom i opiekunowi, panu Grzegorzowi Cymermanowi!

     

    strzelectwo

  •  

    W dniach 6 - 8 maja 2016 r. w miejscowości Bieruń na Górnym Śląsku rozegrany został turniej badmintona z cyklu Grand Prix Polski w kategorii juniorów młodszych.

    W grze indywidualnej I miejsce i złoty medal w kategorii U13 zdobyła Anastasiia Kosenchuk z kl. VIb. Również w grze mieszanej w kategorii U13 złoto wywalczył zespół UKS "Korona" Pabianice, reprezentowany przez naszą uczennicę Anastasiię Kosenchuk oraz Adriana Krawczyka.

     

    1 copy copy copy copy 2 copy copy copy copy copy copy

     

    Serdecznie gratulujemy!

     

     

     

     

  •  

    Uczeń kl. III B, Maciej Sztranek zdobył I miejsce w kategorii M10 w Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w biegach na orientację, które odbyły się 23.04.2016 w Łagiewnikach.

     

    W dniach 22-24.04.2016 pod Radzyminem, podczas zawodów na orientację Warszawska Mila 2016, Jan Sztranek, uczeń kl. VI D stanął na III miejscu podium w kategorii M14.

     

    Oto zdobyte dyplomy przez naszych zawodników

     

    biegi

     

    biegina

     

     

     


    Maria Pabich

    wiceprezes ds. wychowawczych

    UKS AZYMUT PABIANICE

    jakzdrowozyc.pl

     

    Serdeczie gratulujemy!

     

     

     

Aktualności

l2

logomisztrzowkodowania

Projekty unijne, granty

Kontakt

Informacje dot. przetwarzania
danych osobowych  

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika

ul. Mokra 28/34, 95 - 200 Pabianice

 

tel. cen. (42) 215-07-25, (42) 215-09-33.

fax (0-42) 226-48-54

 

e-mail:sekretariat@sp3pabianice.pl

 

 

Drukuj

Wspierają nas

 logo firmy Jumi   logo Polskiej Akcji Humanitarnej

logo teatru secret            logo Pracownia Alternetywnego Wychowania